OSIEDLE RADOMIERZYCE II – PROJEKTY DOMÓW JEDNORODZINNYCH

Inwestor: inwestor prywatny

Projekt: 2020

Zakres opracowania: projekt koncepcyjny | projekt budowlany | projekt wykonawczy

Powierzchnia zabudowy: 824 m2

Powierzchnia użytkowa: 1644 m2

Funkcja: mieszkaniowa

Lokalizacja: Radomierzyce

Osiedle Radomierzyce II – projekty domów jednorodzinnych

Zielona i spokojna okolica pełna drzew, łatwy dostęp do najpotrzebniejszych punktów usługowych, bliska odległość od centrum Wrocławia (zaledwie 9 km) spowodowała bardzo duże zainteresowanie zakupem jednego z domów jednorodzinnych na osiedlu Radomierzyce. W związku z tym klient postanowił kontynuować tę inwestycję, a my mieliśmy za zadanie wykonać projekt koncepcyjny, projekt budowlany oraz projekt wykonawczy w rozbudowie tego osiedla.

Było to dla nas ogromne wyróżnienie, ale również i wyzwanie, aby na udostępnionym terenie stworzyć równie przyjazne, praktyczne i jednocześnie pasujące do już istniejącej przestrzeni projekty domów jednorodzinnych dla czekających rodzin.

Projekt osiedla Radomierzyce II – kontynuacja sprawdzonej koncepcji domów jednorodzinnych

Nowa odsłona osiedla Radomierzyce to projekt domów jednorodzinnych piętrowych w zabudowie szeregowej. W tej koncepcji udało nam się utworzyć aż 14 mieszkań o powierzchni 118,54 m² oraz 116,30 m².

Tym, co wyróżnia to osiedle od poprzedniej realizacji, jest układ budynków, które zostały ustawione w planie dwóch równoległych prostokątów, natomiast prostopadle do pierwszej inwestycji na tym terenie. Wejścia do domów jednorodzinnych zostały skierowane w stronę wewnętrznej uliczki. Dzięki temu wykorzystaliśmy w pełni możliwości przestrzeni, zachowując pomiędzy budynkami odpowiednią odległość, a co za tym idzie także prywatność dla mieszkańców.

Powtarzalne warianty elewacji oraz dwuspadowy dach nawiązują do pierwotnego projektu osiedla Radomierzyce, wyróżniają poszczególne segmenty mieszkalne oraz nadają dynamizm całości kompozycji.

Nowością wprowadzoną do tego projektu domów jednorodzinnych było stworzenie zadaszenia nad miejscami parkingowymi, dzięki czemu powstała dodatkowa wiata osłaniająca np. stojący samochód przed czynnikami atmosferycznymi takimi jak grad czy śnieg.

Projekt domu jednorodzinnego – jak wygląda wnętrze lokalu w osiedlu Radomierzyce II?

Podczas procesu projektowania myśleliśmy o dużych, funkcjonalnych i przede wszystkim nowoczesnych domach jednorodzinnych, w których każdy będzie mógł stworzyć idealną przestrzeń do życia dla siebie i swojej rodziny.

Jak wygląda wnętrze domu jednorodzinnego w tym projekcie? Na parterze znajduje się salon z otwartą kuchnią i jadalnią, WC oraz wejściem do ogrodu – jest zatem wspaniałą przestrzenią pod aktywności dnia codziennego.

Strefa nocna została umieszczona na piętrze, w której to znalazły się trzy sypialnie oraz łazienka. Pokój na poddaszu o powierzchni 28,88 m2 stanowi natomiast wspaniałe pole do organizacji tej przestrzeni jako dodatkowej sypialni lub biura do pracy zdalnej.