OBA Architekci Wrocław – kim jesteśmy?

Jesteśmy biurem projektowym zajmującym się architekturą oraz projektowaniem wnętrz. Codziennie pomagamy inwestorom w realizacji zleceń, które pozwalają rozbudować ich firmy o nowe miejsca pracy, organizacji produkcji oraz zapewnienie lepszej jakości przestrzeni, w której pracują na co dzień. Tworzymy także nowoczesne domy i osiedla mieszkaniowe, w których wiele rodzin może ustatkować się w komfortowych warunkach.

OBA Architekci Wrocław to biuro architektoniczne, które charakteryzuje się wieloletnim doświadczeniem, skrupulatnością w działaniu oraz pomysłowością. Na bieżąco śledzimy trendy z branży architektonicznej, wdrażając je w kolejnych zleceniach. Dzięki temu jesteśmy w stanie wykonywać projekty budynków, który spełniają wymagania urzędów oraz stanowią bazę wiedzy dla potencjalnych wykonawców. Tworzymy budynki pasujące do otoczenia, jednocześnie odpowiednio wyważone i posiadające nowoczesny design.

Jak to się zaczęło? Krótka historia naszej pracowni architektonicznej 

Dawniej biuro projektowe nosiło nazwę APA Owczarek i zostało założone przez Maksymiliana Owczarka w 2010 roku. Przez ponad 11 lat z sukcesami realizował wiele projektów inwestorskich. W roku 2018 do zespołu APA Owczarek dołączył Mariusz Bywalec i z biegiem czasu wraz z Maksymilianem Owczarkiem postanowili połączyć swoje siły w prowadzeniu biura architektonicznego. W ten sposób APA Owczarek przekształciło się w spółkę – Owczarek Bywalec Architekci Sp. z o.o. (w skrócie OBA Architekci) i od tego czasu skutecznie działa na rynku architektoniczno-budowlanym.

Jaki jest obecnie cel pracowni architektonicznej OBA Architekci?

Chcemy, aby zlecane nam projekty były realizowane przez nasze biuro architektoniczne w 100% – zaczynając od etapu analizy działki budowlanej przechodząc przez etap projektowy tj. projekty koncepcyjne, budowlane oraz wykonawcze, poprzez szukanie odpowiednich ekip budowlanych, kończąc na sprawowaniu nadzorów autorskich nad realizacją inwestycji. Wiemy, że zadowolenie naszych klientów wzrasta w momencie, w którym jesteśmy odpowiedzialni za całą realizację w tym min. za przygotowanie indywidualnych projektów wnętrz stanowiące nieodłączny element projektów architektonicznych. Połączenie to sprawia, że opracowane przez nas projekty stanowią spójną całość. W tym zakresie powierzanych nam prac jesteśmy w stanie zagwarantować pełną satysfakcję z realizacji inwestycji. Dzięki temu mamy gwarancję, że wykonane przez nas zlecenie jest w 100% zgodne z ustaleniami spełniające najwyższe standardy, co przyczynia się do satysfakcji klienta oraz naszego biura architektonicznego.

Realizujemy projekty na terenie całego kraju, więc jeśli jesteś zainteresowany współpracą z naszym biurem lub masz do nas jakieś pytania przejdź do zakładki KONTAKT i umów się na spotkanie w naszym biurze architektonicznym lub online.  

Jak wygląda współpraca z OBA Architekci?

W OBA Architekci zajmujemy się całkowitą realizacją budowy. Zaczynając od fazy analizy działki po fazę projektową, na nadzorze autorskim kończąc. Dzięki temu mamy pewność, że realizowane projekty są we właściwych rękach, a nasi architekci dotrzymują ustalonych terminów realizacji. 

Pomagamy inwestorom także w formalnościach związanych z rozpoczęciem prac budowlanych. Wspólnie ustalamy zakres całej dokumentacji objętej zleceniem oraz pomagamy w uzyskaniu niezbędnych decyzji, zgód oraz opinii (w tym decyzji pozwolenia na budowę, decyzji o warunkach zabudowy,  decyzji warunków technicznych/przyłączenia, pozwoleń konserwatorskich oraz archeologicznych, ekspertyz pożarowych, uzgodnień z rzeczoznawcą do spraw higienicznosanitarnych oraz ppoż.) Dzięki temu dajemy pewność dla naszych klientów, że ich inwestycje są zgodne z przepisami prawa budowlanego oraz warunków technicznych. 

Wśród naszych działań możemy wyróżnić:

  • przygotowanie dokumentacji formalno-prawnej;
  • uzyskanie decyzji pozwolenia na budowę;
  • analizę możliwości zabudowy i wiele więcej. Sprawdź zakładkę OFERTA! 

Podczas realizacji projektu koordynujemy działania naszych podwykonawców. Współpracujemy z najlepszymi specjalistami z branży instalacji sanitarnych, elektrycznych, konstrukcyjnych i drogowych. Dzięki ich sprawdzonej wiedzy jesteśmy w stanie przekazać wielobranżowy projekt budowlany/ projekt wykonawczy.

Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z naszym biurem, napisz do nas a my skontaktujemy z Tobą w sprawie spotkania. Wjedź w zakładkę KONTAKT.