OSIEDLE RADOMIERZYCE

+
Inwestor: Inwestor Prywatny
Projekt: styczeń - czerwiec 2019
Zakres opracowania: Projekt koncepcyjny/ Projekt budowlany/ Projekt wykonawczy
Powierzchnia zabudowy: 528,65m²
Powierzchnia użytkowa: 1078,40m²
Funkcja: Mieszkaniowa
Lokalizacja: Radomierzyce
Realizacja: 2020

Projekt 10 domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej – Osiedle Radomierzyce

Idealne miejsce do życia? Takie, które znajduje się blisko natury i jednocześnie zapewnia szybki dojazd do centrum miasta. W obecnych czasach jest to szczególnie istotne dla młodych rodzin, które poszukują ciszy i spokoju, a często ich życie zawodowe skupia się w mieście. Jednak czy jest to faktycznie możliwe?

Przedstawiamy osiedle Radomierzyce, które zostało zaprojektowane w taki sposób, aby każdy mieszkaniec mógł w pełni cieszyć się życiem pośród zieleni z dala od codziennego zgiełku i z łatwym dostępem do najpotrzebniejszych punktów usługowych. Położone jest zaledwie 9 km od centrum Wrocławia, dzięki czemu jest doskonałym miejscem dla osób pracujących w tym mieście oraz pozwala szybko dostać się do różnorodnych sklepów i innych ośrodków.

 

Koncepcja Osiedla Radomierzyce – moduł domu jednorodzinnego w zabudowie szeregowej

Jak powstał pomysł na taki kształt Osiedla Radomierzyce? W tym celu zaprojektowaliśmy  moduł budynku jednorodzinnego, który stał się pierwowzorem całej koncepcji. Następnie powieliliśmy go tak, by optymalnie zapełnić teren pod zabudowę i zapewnić jak najbardziej komfortowe warunki do mieszkania. W ten sposób powstał zespół 10 budynków jednorodzinnych w zabudowie szeregowej. 

Elewacja na budynkach ma dwa warianty, dzięki czemu koncepcja wizualna zachowuje właściwy rytm, jednocześnie wyróżniając między sobą sąsiadujące domy. Droga dojazdowa składa się z betonowych płyt ażurowych, natomiast miejsca postojowe z pełnej kostki brukowej. Zastosowaliśmy takie rozwiązanie aby urozmaicić i uatrakcyjnić płaszczyzny różnymi fakturami.

 

Jak wygląda wnętrze domu jednorodzinnego w Osiedlu Radomierzyce?

W każdym domu na parterze znajduje się część dzienna, na którą składają się kuchnia, salon oraz dostęp do prywatnego ogrodu. Na piętrze oraz poddaszu zaprojektowaliśmy część nocną z pokojami gościnnymi, sypialniami oraz łazienką. Dzięki temu można oddzielić strefę nocną od codziennego życia, co również ułatwi funkcjonowanie rodziny oraz relacje sąsiedzkie. 

Jeden budynek posiada 127,06 m2 powierzchni użytkowej, dzięki czemu mieszkańcy każdego domu mają wystarczająco dużo miejsca do swobodnej organizacji życia i aranżacji wnętrz.

 

Realizacja projektu osiedla Radomierzyce przez OBA Architekci

Naszym zadaniem w realizacji tego osiedla mieszkaniowego było stworzenie projektu koncepcyjnego, budowlanego oraz wykonawczego. Opracowaliśmy miejsce do życia w nowoczesnym i praktycznym wydaniu, które osiąga zamierzone cele takie jak łatwy dostęp do punktów usługowych i zawodowych we Wrocławiu czy bliskie sąsiedztwo terenów zielonych.

OSIEDLE RADOMIERZYCE
OSIEDLE RADOMIERZYCE
OSIEDLE RADOMIERZYCE
OSIEDLE RADOMIERZYCE
OSIEDLE RADOMIERZYCE
OSIEDLE RADOMIERZYCE
OSIEDLE RADOMIERZYCE
Do góry