PROJEKT WILLI DOLNOŚLĄSKIEJ, LIGOTA PIĘKNA

Inwestor: Inwestor prywatny

Projekt: 20150514

Zakres opracowania: koncepcja architektoniczna

Powierzchnia zabudowy: 590 m2

Powierzchnia użytkowa: 457 m2

Funkcja: Dom jednorodziny

Lokalizacja: Ligota Piękna

Projekt willi dolnośląskiej w Ligocie Pięknej

Ligota Piękna to niewielka miejscowość położona nieopodal Wrocławia. Swojski klimat otoczenia oraz specyficzna zabudowa dolnośląska zainspirowały naszych architektów do stworzenia wyjątkowego projektu willi dla inwestora prywatnego.

Obiekt miał służyć jako dom jednorodzinny. Planowana wielkość budynku to aż 590 m2 powierzchni zabudowy oraz 457 m2 powierzchni użytkowej. Zlecenie obejmowało stworzenie koncepcji architektonicznej.

Propozycja architektów dotycząca rozwiązań w projekcie willi w Ligocie Pięknej

Projekt willi opiera się na założeniach tradycyjnej zabudowy folwarcznej Dolnego Śląska. Inspiracją do tego stała się okolica, w jakiej miał powstać dom jednorodzinny. Dzięki temu koncepcja architektoniczna doskonale wpisywała się w zabudowę wsi i jednocześnie nawiązywała do korzeni historycznych miejsca budowy obiektu.

Co zatem znalazło się w tym projekcie willi?

  • parterowa i rozległa część mieszkalna;
  • przyległe pomieszczenia gospodarcze;
  • dziedziniec wewnętrzny.

Zewnętrzna część budynku i jego forma nawiązywała do tradycyjnej koncepcji obiektu. W jego wnętrzu skrywa się jednak prawdziwie nowoczesny układ wnętrz, który w zupełności spełnia wszystkie potrzeby współczesnej rodziny. To udowadnia, że realne jest połączenie historycznego piękna architektury z innowacyjną technologią budownictwa.

Marzy Ci się własny projekt willi? Porozmawiaj z OBA Architekci Wrocław

Jesteśmy biurem architektonicznym z Wrocławia, który wykonuje projekty willi oraz domów jednorodzinnych na terenie całego kraju. Zrealizujemy dla Ciebie wszystko – zaczynając od pomysłu na obiekt, przez całą budowę, na projektowaniu wnętrz kończąc. Postaw na sprawdzonych i doświadczonych profesjonalistów – umów się na rozmowę poprzez zakładkę KONTAKT.