PROJEKT PRZYCHODNI NZOZ WRAZ Z APTEKĄ, OLEŚNICA

Inwestor: WG CORP sp. z o.o.

Projekt: 2008

Zakres opracowania: projekt budowlany zamienny, projekt technologii części aptecznej

Powierzchnia użytkowa: 488 m2

Funkcja: Budynek usługowy (przychodnia NZOZ wraz z apteką)

Lokalizacja: Oleśnica, ul. Daszyńskiego

Realizacja: 2009

Projekt budynku przychodni z apteką w Oleśnicy

W tym projekcie budynku usługowego stworzyliśmy zupełnie nowy, dwukondygnacyjny obiekt, który miał służyć jako zakład opieki zdrowotnej. Musieliśmy zatem zaprojektować przestrzenie, które będą dostosowane zarówno dla osób z różnorodnymi schorzeniami, jak i pracowników wykonujących specjalistyczne zabiegi zdrowotne.

Zobacz, co zaproponowaliśmy inwestorowi w ramach projektu budynku usługowego NZOZ z apteką. Podczas tego zlecenia biuro projektowe OBA Architekci Wrocław było odpowiedzialne za stworzenie zamiennego projektu budowlanego oraz projektu technologii aptecznej.

Co zostało opracowane w projekcie budynku usługowego dla NZOZ Oleśnica?

Nasze biuro architektoniczne miało do zaplanowania 488 m² powierzchni, na której znalazły się wygodne przestrzenie dla chorych oraz funkcjonalne gabinety lekarskie. Do tego w projekcie budynku usługowego przychodni zaplanowaliśmy także miejsce na nowoczesną i szybką windę, która znacznie poprawiła przemieszczanie się po piętrach szczególnie osobom ze schorzeniami ruchowymi.

Z zewnątrz budynek został ocieplony i pokryty tynkiem, który pomalowaliśmy na odcienie żółci i brązu. Dzięki temu obiekt nienachalnie wyróżnia się na tle otoczenia. Dodatkowo w jednej części budynku zastosowaliśmy nieprzezierne przeszklenia. W ten sposób osiągnęliśmy efekt subtelnego światła, które wpada do obiektu jednocześnie nie zdradzając, co znajduje się w jego wnętrzu.

Przy przychodni zaplanowaliśmy także część apteczną. Dzięki aptece w tak bliskiej odległości pacjenci po otrzymaniu recepty mogą szybko ją zrealizować, nie narażając się na czynniki zewnętrzne.

Realizacje projektów budynków przychodni. Owczarek Bywalec Architekci Wrocław

Nasze biuro architektoniczne tworzy obiekt, który spełni wszystkie niezbędne wymagania do skutecznego prowadzenia tego typu działalności. Postaw na współpracę z OBA Architekci Wrocław. Wykonujemy zlecenia na terenie całego kraju. Jeżeli jesteś zainteresowany przejdź do zakładki KONTAKT.