PROJEKTY NOWOCZESNYCH DOMÓW W RAMACH OSIEDLA, WITOSZÓW DOLNY

Inwestor: inwestor prywatny

Zakres opracowania: projekt koncepcyjny osiedla domów jednorodzinnych w Witoszowie Dolnym

Powierzchnia zabudowy: 2265 m2

Powierzchnia użytkowa: 3252 m2

Funkcja: mieszkaniowa

Lokalizacja: Witoszów

Projekty nowoczesnych domów w ramach osiedla w Witoszowie Dolnym

Witoszów Dolny to malownicza miejscowość w okolicach Świdnicy. Rejon, w którym miało powstać nowe osiedle, charakteryzuje się ciszą i spokojem z jednocześnie bliską odległością  od miasta (dystans wynosi zaledwie 3 km do Świdnicy). Nowe domy jednorodzinne miały powstać w otoczeniu małych pagórków oraz bujnej zieleni sprzyjającej odpoczynkowi po całym dniu pracy.

Jednak to nie wszystko, jeśli chodzi o to zlecenie, które stało się dla nas prawdziwym wyzwaniem. Tym razem biuro architektoniczne OBA Architekci Wrocław miało zrealizować projekty domów jednorodzinnych w Witoszowie Dolnym. Było to o tyle trudne zadanie, ponieważ teren inwestycyjny pod zabudowę osiedla miał aż 10% spadku na długości całej działki.

Różnica pomiędzy wjazdem na działkę a jej końcem wynosiła nawet 10 metrów. Takie warunki wymagały od nas właściwej i ciągłej koordynacji działań pomiędzy naszymi projektantami poszczególnych branż.  Jakie zatem rozwiązania zaproponowali architekci biura projektowego OBA Architekci Wrocław inwestorowi na tak trudnym terenie?

Czytaj dalej, by poznać szczegóły projektów domów nowoczesnych w Witoszowie Dolnym.

Co znalazło się w projektach domów jednorodzinnych osiedla Witoszów?

W ramach osiedla stworzyliśmy 2 projekty domów jednorodzinnych w typie budynków dwulokalowych. Mieszkania w budynkach zostały zaprojektowane w taki sposób, aby każdy lokal miał swobodny dostęp z parteru do prywatnego ogródka, a na piętrze znajdowały się pokoje sypialniane. Dzięki temu udało nam się wyodrębnić w każdym domu strefy dzienne i nocne.

Pierwszy projekt domu jednorodzinnego ma układ klasycznego bliźniaka z dachem dwuspadowym oraz balkonem wychodzącym na ulicę. Druga propozycja zawiera budynki o prostej konstrukcji i dachu dwuspadowym, które połączone zostały tylko w miejscu garaży. Oba projekty łączą ze sobą materiały użyte w elewacji i na dachach. Dzięki temu dobrze komponują się na tle całości osiedla.

Układ uliczki wewnętrznej w formie okręgu pozwala na szybki i sprawny dostęp wokół osiedla. Jednocześnie komunikacja została poprowadzona w taki sposób, aby mieszkańcy mogli cieszyć się jak największymi terenami własnych przestrzeni zielonych. Dzięki temu zapewniliśmy odpowiednio duże podwórka do rekreacji, nie zaburzając ruchu samochodowego na osiedlu.

Projekty osiedli domów jednorodzinnych. Zacznij współpracę z OBA Architekci Wrocław

Jeżeli potrzebujesz biura projektowego z doświadczeniem w tworzeniu osiedli mieszkaniowych, OBA Architekci Wrocław stworzy dla Ciebie projekt domu jednorodzinnego, w których przyszłym najemcą będzie się mieszkało z przyjemnością. Sprawdź pozostałe nasze realizacje lub umów się na spotkanie w celu omówienia szczegółów współpracy – przejdź do zakładki KONTAKT.