PROJEKTY DOMÓW NOWOCZESNYCH – DOM JEDNORODZINNY W TRZEBNICY

Inwestor: Inwestor prywatny

Projekt: 2015

Zakres opracowania: koncepcja architektoniczna, projekt budowlany, projekt wykonawczy, pozwolenie na budowę

Powierzchnia zabudowy: 233 m2

Powierzchnia użytkowa: 458 m2

Funkcja: Dom jednorodzinny

Lokalizacja: Trzebnica

Projekty domów nowoczesnych – dom jednorodzinny w Trzebnicy

Projekt domu to jedno z najciekawszych zleceń, jakie otrzymujemy od inwestorów prywatnych w ramach pracy biura architektonicznego. Przy takich realizacjach możemy pokazać wszystkie nasze umiejętności, ponieważ taki budynek musi być nie tylko funkcjonalny, ale przede wszystkim dopasowany pod gusta przyszłej mieszkającej tam rodziny.

Przedstawiamy projekt domu o niebanalnej bryle i powierzchni zabudowy 233 m2. Wykorzystaliśmy do jego stworzenia różnorodne materiały, które doskonale skomponowały się ze sobą, tworząc wyjątkowy i nowoczesny dom jednorodzinny.

W tym projekcie domu studio architektoniczne OBA Architekci Wrocław było odpowiedzialne za opracowanie koncepcji architektonicznej, projektu budowlanego, projektu wykonawczego oraz uzyskania pozwolenia na budowę.

Co znalazło się w projekcie domu jednorodzinnego?

Projekt domu obejmował budynek jednorodzinny wraz z wbudowanym garażem dwustanowiskowym umieszczony na pagórkowatym terenie. Z tego względu bryła została podzielona na trzy części:

  • podstawę o elewacji wykonanej z kamienia, częściowo „zatopioną” w terenie;
  • bazy: otynkowaną w kolorze białym zawierającą przeszklenia w kierunku uroczej panoramy miasteczka;
  • poddasze w ciemnej i eleganckiej cegle klinkierowej.

W ten sposób oddzieliliśmy poszczególne piętra, wydzielając także na zewnątrz poszczególne strefy domowe.

Całość zwieńczona została dachem dwuspadowym wykonanym z płaskiej dachówki ceramicznej, która płynnie przenika się z cegłą na elewacji. Dzięki temu zabiegowi nie tylko uzyskaliśmy nowoczesny wygląd, ale dodatkowo jeszcze lepiej zabezpieczyliśmy obiekt przed warunkami atmosferycznymi.

Poprzez prostopadłościenną bryłę garażu, która wyodrębniona została z bryły budynku, zyskaliśmy miejsce do zaprojektowania na nim funkcjonalnego tarasu od strony frontowej. Do tego zaplanowaliśmy elegancki taras, który od środka został obity drewnem, nadając całości nieco bardziej naturalnego charakteru.

Projekty domów nowoczesnych od OBA Architekci

Planujesz budowę domu jednorodzinnego? Skorzystaj z naszej wiedzy i doświadczenia. Umów się na spotkanie z biurem architektonicznym OBA Architekci Wrocław i pozwól nam stworzyć dla Ciebie dom marzeń. Przejdź do zakładki KONTAKT.