PROJEKTY DOMÓW JEDNORODZINNYCH W RAMACH OSIEDLA, KIEŁCZÓW

Projekt: 2011

Zakres opracowania: koncepcja

Powierzchnia użytkowa: 11480 m2

Funkcja: osiedle domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej

Lokalizacja: Kiełczów

Projekty domów jednorodzinnych w ramach osiedla w Kiełczowie

Tym razem nasze biuro architektoniczne OBA Architekci Wrocław otrzymało zlecenie nieopodal swojej siedziby w oddalonym o 13 km Kiełczowie. Właśnie w tej miejscowości miało powstać nowoczesne osiedle domów jednorodzinnych o łącznej powierzchni użytkowej 11 480 m². Nic dziwnego – bliskie sąsiedztwo z miastem w połączeniu ze spokojem okolicy to bardzo atrakcyjne warunki pod nowe inwestycje mieszkaniowe.

W tym projekcie nasze biuro projektowe było odpowiedzialne za stworzenie koncepcji architektonicznej domów jednorodzinnych. Sprawdź, co zaproponowali Inwestorowi nasi architekci.

Założenia projektu domów nowoczesnych na osiedlu

Koncepcja osiedla opierała się na projekcie domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej. Łącznie miało powstać 30 bliźniaków, czyli 60 lokali mieszkalnych o powierzchniach 80 m² i 120 m². Wszystkie projekty domów zawierały dostęp do własnego ogródka. Dzięki temu każda rodzina mieszkająca w danym lokalu otrzymała własną przestrzeń do rekreacji na zewnątrz poza budynkiem.

Aby odróżnić poszczególne domy jednorodzinne między sobą, zachowując jednorodną stylistykę osiedla, nasi architekci biura projektowego opracowali 3 różne propozycje lokali. Takie rozwiązanie było też podyktowane kształtem terenu inwestycji – forma wydłużonego prostokąta wymusiła układ osiedla wzdłuż jednej ulicy wewnętrznej. Dzięki różnorodności w typie zabudowy domów jednorodzinnych oraz załamaniu komunikacji wewnętrznej udało się zaprojektować ciekawy układ na całości osiedla, który nie jest monotonny i pozwala łatwo odnaleźć się w terenie.

Projekty nowoczesnych domów na osiedlach. Rozpocznij inwestycję z OBA Architekci Wrocław

Staramy się tworzyć wyjątkowe projekty domów dostosowane pod inwestycje osiedlowe. Są to funkcjonalne rozwiązania dla przyszłych mieszkańców o spójnym i nowoczesnym wyglądzie, dzięki czemu osiedle staje się przyjaznym miejscem do życia. Z naszymi propozycjami realizacji na pewno szybko osiągniesz swoje cele inwestycyjne, dlatego nie zwlekaj i umów się z nami na rozmowę przez zakładkę KONTAKT.