OSIEDLE LUBAWSKA – PROJEKT DOMÓW JEDNORODZINNYCH

Inwestor: MT Project Sp. z o.o. Sp. K

Projekt: 2017

Zakres opracowania: projekt budowlany, projekt wykonawczy, pozwolenie na budowę

Powierzchnia użytkowa: 1800 m2

Funkcja: Osiedle szesnastu lokali mieszkalnych w zabudowie dwulokalowej, bliźniaczej

Lokalizacja: ul. Lubawska, Wrocław

Realizacja: 2018

Osiedle Lubawska – projekt domów jednorodzinnych

Bliskość terenów zielonych i łatwy dostęp do centrum Wrocławia jednocześnie? Tym kusi mieszkańców Osiedle Lubawska! Na otrzymanym od inwestora terenie stworzyliśmy projekt 8 budynków dwulokalowych, które zostały dodatkowo zoptymalizowane pod kątem przestrzeni ogródka. Dzięki temu mieszkańcy otrzymali funkcjonalne domy jednorodzinne ze sporą przestrzenią działki z tyłu budynku.

W tym projekcie domów jednorodzinnych byliśmy odpowiedzialni za opracowanie projektu budowlanego, projektu wykonawczego oraz uzyskania niezbędnego pozwolenia na budowę. Czytaj dalej, by poznać dokładne szczegóły tej wyjątkowej inwestycji.

Walory przestrzeni Osiedla Lubawska – dlaczego warto tu zamieszkać?

Osiedle Lubawska to idealne miejsce dla rodzin z małymi dziećmi, które potrzebują wypoczynku w otoczeniu natury oraz szybkiego i łatwego dostępu do najważniejszych punktów usługowych we Wrocławiu. Warunki te gwarantują bliska odległość do terenów zielonych oraz znajdująca się nieopodal autostradowa obwodnica. Dzięki temu mieszkańcy mają doskonały dojazd do drogi szybkiego ruchu i nie marnują czasu na dotarcie do pracy czy szkoły w mieście.

Nic dziwnego zatem, że teren ten stał się bardzo pożądanym miejscem do zamieszkania i jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się rejonów Wrocławia.

Osiedle Lubawska – wyjątkowe domy jednorodzinne we Wrocławiu

Czym wyróżnia się ten projekt domów jednorodzinnych na tle innych? To dwa typy budynków delikatnie różniących się bryłą oraz funkcjonalnością. Postawione zostały w zabudowie dwulokalowej bliźniaczej, dzięki czemu zachowują nowoczesny kształt i odpowiednią dynamikę w przestrzeni. Fasada składająca się z czerwonej cegły oraz białego koloru ścian nadają domom jednorodzinnym przytulności.

Chcąc zoptymalizować układ terenu pod jak największą przestrzeń dla ogródków, wygląd uliczki wewnętrznej został zaprojektowany jako kontynuacja drogi dojazdowej do osiedla. Takie rozwiązanie pozwoliło także na to, aby komunikacja nie zajmowała wiele miejsca na osiedlu.

Jak wygląda pojedynczy projekt domu jednorodzinnego na osiedlu Lubawska? Jest to lokum stworzone dla 5–osobowej rodziny. Powierzchnia użytkowa wynosi 100 m². Na parterze znajduje się część dzienna domu, która składa się z garażu, łazienki, salonu z aneksem kuchennym oraz wyjściem do prywatnego ogródka. Każdy dom został dodatkowo wyposażony w wiatrołap, dzięki czemu zminimalizowaliśmy ucieczkę ciepła z mieszkania podczas chłodnych, zimowych dni.

Na piętrze projektu nowoczesnego domu jednorodzinnego została wydzielona strefa nocna, w której ulokowaliśmy aż 4 oddzielne sypialnie oraz przestronną, dwuosobową łazienkę. Dzięki temu każdy z domowników może spokojnie wypocząć bez żadnych przeszkód.

Nasze biuro architektoniczne z Wrocławia stara się zawsze tworzyć wyjątkowe, przytulne i przyjazne osiedla mieszkaniowe. Osiedle Lubawska to projekt funkcjonalnych i nowoczesnych budynków mieszkalnych, domów jednorodzinnych.