PROJEKT DOMU JEDNORODZINNEGO ŚWIATOWID

Inwestor: inwestor prywatny

Projekt: 2016

Zakres opracowania: koncepcja architektoniczna, projekt budowlany, projekt wykonawczy, pozwolenie na budowę

Powierzchnia zabudowy: 110 m2

Powierzchnia użytkowa: 118 m2

Funkcja: mieszkalna - dom jednorodzinny wolnostojący

Lokalizacja: Marcinowice pod Świdnicą

Projekt domu jednorodzinnego w Marcinowicach – Światowid

Najprostsze konstrukcje uzupełnione o nowoczesne elementy tworzą najciekawsze projekty domów jednorodzinnych. Dają ogromne pole do rozbudowy oraz wygenerowania dużej powierzchni użytkowej przy oszczędności terenu pod zabudowę. Dzięki temu uzyskujesz funkcjonalne i łatwo ustawne wnętrze oraz większą przestrzeń podwórka. Czy potrzeba czegoś więcej?

Zobacz, co przygotowali nasi architekci biura projektowego dla inwestora prywatnego w Marcinowicach pod Świdnicą. W tym zleceniu nasza pracownia architektoniczna OBA Architekci Wrocław była odpowiedzialna za stworzenie koncepcji architektonicznej, projektu budowlanego, projektu wykonawczego oraz uzyskania pozwolenia na budowę.

Projekty domów nowoczesnych – poznaj bliżej projekt Światowid

Plan domu zakładał realizację budynku jednorodzinnego, dwukondygnacyjnego z wbudowanym garażem jednostanowiskowym w bryle obiektu wraz z niewielkim tarasem z tyłu domu. Postawiliśmy na prostą konstrukcję z dachem dwuspadowym urozmaiconym o lukarny. Dzięki temu uzyskaliśmy nowoczesny wygląd i jednocześnie dużą powierzchnię użytkową (118 m2 przy 110 m2 powierzchni zabudowy).

Aby osiągnąć efekt nowoczesności użyliśmy m.in.:

  • ceramicznego dachu w kolorze antracytu, który nie tylko doskonale komponuje się z całością budynku, ale także jest odporny na zmienne warunki atmosferyczne;
  • blachy na rąbek stojący na szczycie dachu oraz w lukarnach – wzmacniają konstrukcję dachu oraz podkreślają bryłę domu jednorodzinnego;
  • czterech lukarn Fasada Plus, które nie tylko przełamały formę obiektu, ale także pozwalają właściwie doświetlić wnętrza na pierwszym piętrze.

Dzięki tym wszystkim elementom uzyskaliśmy projekt nowoczesnego domu, który będzie praktycznym miejscem dla każdej rodziny.

Duża przestrzeń na małej powierzchni? Zleć projekt domu jednorodzinnego OBA Architekci Wrocław

Jeżeli podoba Ci się projekt domu Światowid i również chciałbyś otrzymać taki plan domu, zgłoś się do biura architektonicznego OBA Architekci Wrocław. Nasi specjaliści przeanalizują Twoje potrzeby i dostosują realizację pod Twoje możliwości. W naszych projektach domów stosujemy najnowsze technologie budownictwa, dlatego możesz być pewny, że Twój dom będzie nie tylko piękny, ale przede wszystkim solidny i funkcjonalny. Porozmawiajmy – przejdź teraz do zakładki KONTAKT i umów się na rozmowę.