PROJEKT DOMU JEDNORODZINNEGO, DOBRZYKOWICE

Inwestor: inwestor prywatny

Projekt: 2011

Zakres opracowania: koncepcja architektoniczna, projekt budowlany, projekt wykonawczy, pozwolenie na budowę, nadzory autorskie

Powierzchnia użytkowa: 220 m2

Funkcja: mieszkalna - dom jednorodzinny wolnostojący

Lokalizacja: Dobrzykowice

Projekt domu jednorodzinnego w Dobrzykowicach pod Wrocławiem

Prezentujemy kolejny projekt domu wykonany w podwrocławskiej miejscowości – Dobrzykowice. Budynek ten został wybudowany na nowo powstającym osiedlu nowoczesnych domów jednorodzinnych. Tradycyjna bryła została wyposażona w najnowsze technologicznie elementy, dzięki czemu wpasowała się w otoczenie nie tracąc na oryginalności.

W tym projekcie domu biuro architektoniczne OBA Architekci Wrocław było odpowiedzialne za opracowanie koncepcji architektonicznej, wykonanie projektu budowlanego oraz projektu wykonawczego, uzyskania pozwolenia na budowę oraz nadzór autorski.

Co znalazło się w projekcie domu w Dobrzykowicach?

W założeniu projekt domu jednorodzinnego miał wpisać się w estetykę nowego osiedla, jednocześnie zawierając wiele nowoczesnych rozwiązań budowlanych. Aby sprostać temu wymaganiu, postawiliśmy na tradycyjną bryłę z dachem dwuspadowym oraz z poddaszem użytkowym. Dom ma łącznie 220m² powierzchni użytkowej.

Klasyczną konstrukcję obiektu wykorzystaliśmy do wykonania głębokiego wcięcie od strony ogrodu. Dzięki temu otrzymaliśmy dodatkową przestrzeń na zadaszony taras, z którego przyszli mieszkańcy mogą korzystać w czasie dużych upałów lub nawet w deszczowe dni.

Nowoczesnego charakteru domowi jednorodzinnemu dodały takie elementy jak elewacja w biało-szarej tonacji, wykończona tynkiem mineralnym oraz szklane barierki na balkonach.

Obiekt zawiera garaż jednostanowiskowy w bryle oraz otwartą wiatę jednostanowiskową. Pozwala to na skuteczne przechowywanie samochodu w zależności od pory roku. Zimą, gdy temperatura sięga poniżej zera, można schować go w ogrzewanym garażu w celu łatwiejszej eksploatacji auta. W lecie natomiast wiata w zupełności wystarczy do ochrony wozu przed deszczem i wiatrem oraz pozwala na łatwy wyjazd z posesji. Łącznie dla naszego klienta zaprojektowaliśmy dwa miejsca postojowe na działce.

Nowoczesny dom jednorodzinny w tradycyjnym wydaniu? Poznaj nasze pomysły na projekt domu.

Naszymi realizacjami staramy się nie tylko wpasować w obecne trendy w budownictwie, ale również zwracamy duża uwagę na funkcjonowanie domu w codziennym użytkowaniu. Projekt domu nie może być tylko estetycznie wykonany, musi być także wygodny i dopasowany do indywidualnych potrzeb mieszkańców. Jeżeli jesteś zainteresowany – przejdź do zakładki KONTAKT i umów się na wstępną rozmowę w naszym biurze!