PROJEKT WNĘTRZA DOMU JEDNORODZINNEGO, KOBIERZYCE

Inwestor: inwestor prywatny

Projekt: 2015

Zakres opracowania: koncepcja architektoniczna

Powierzchnia zabudowy: 230 m2

Powierzchnia użytkowa: 316 m2

Funkcja: Dom jednorodzinny

Lokalizacja: Kobierzyce

Realizacja: 2016

Założenia projektowe opierały się na potrzebach i wymogach przyszłych mieszkańców domu jednorodzinnego w Kobierzycach. Nowoczesne wnętrze pełne energii, koloru i optymizmu, co zostało uzyskane za pomocą zastosowania materiałów o różnej fakturze i barwie.

W centrum duży, drewniany, rodzinny stół podkreślony dekoracyjnym, zwieszonym oświetleniem na tle dopełniającej kolorystycznie wnętrze wieloformatowej grafiki. Zabudowa kuchenna o wysokim połysku w intensywnym limonkowym kolorze skupia uwagę i kontrastuje ze znajdującą się tuż obok czarną, matową ścianą wykończoną farbą tablicową do pisania kredą. W salonie dominuje wygodna i miękka sofa modułowa w ciepłych barwach.

Dużą uwagę poświęcono aspektowi oświetlenia, by zapewnić komfortowe warunki użytkowania przestrzeni. Zaprojektowano oświetlenie podstawowe w zabudowie sufitowej, oświetlenie zwieszane doświetlające i wskazujące na istotne przestrzenie oraz dekoracyjne oświetlenie typu LED podkreślające grę formą i użyte materiały.

Schody prowadzące na poddasze o nowoczesnej ażurowej formie, w której zastosowano metalowe profile, stanowiące jednocześnie rodzaj balustrady oraz podkonstrukcję wspierającą stopnie.