PROJEKT WNĘTRZA DOMU JEDNORODZINNEGO, BOLESŁAWIEC

Inwestor: inwestor prywatny

Projekt: 2016

Zakres opracowania: koncepcja

Powierzchnia zabudowy: 267 m2

Powierzchnia użytkowa: 350 m2

Funkcja: mieszkalna - dom jednorodzinny wolnostojący

Lokalizacja: Bolesławiec

Założeniem projektowym było utrzymanie wnętrza domu jednorodzinnego w stonowanej stylistyce w jasnych barwach ziemi. Budynek usytuowany na łące w pobliżu lasu pozwala na wprowadzenie do wnętrza dużej ilości światła dziennego.

Przestronne wnętrza dzięki zastosowaniu naturalnych materiałów w jasnych, ciepłych barwach, głównie drewna, stają się przyjemne i przytulne dla mieszkańców. Dodatkowo na komfort użytkowania wpływa rodzaj dobranych mebli – miękkich o przyjemnej w dotyku fakturze. Przestrzenie urozmaica eleganckie oświetlenie dekoracyjne i dodatki, które często nawiązują do zamiłowania Inwestorów do kocich przyjaciół.

Charakterystycznym elementem wnętrza są schody prowadzące na piętro według indywidualnego projektu – drewniane na planie koła z ażurową instalacją, która jednocześnie pełni ochronną rolę balustrady.

Zgodnie z życzeniem Inwestora zaprojektowano saunę z widokiem wychodzącym na las. W celu intensyfikacji wrażenia ciepła jedna ze ścian pokryta została podświetlanymi od tyłu płytkami z onyksu.