PROJEKT WILLI W POLANICY-ZDRÓJ

Inwestor: Inwestor prywatny

Projekt: 20170301

Zakres opracowania: koncepcja rozbudowy, projekt budowlany, pozwolenie na budowę

Powierzchnia zabudowy: 270 m2

Funkcja: Budynek mieszkalny, dom jednorodzinny

Lokalizacja: Polanica Zdrój

Projekt willi w Polanicy-Zdrój

Kostka to projekt domu jednorodzinnego, który była bardzo popularny w architekturze w latach 60. i 70. XX wieku. Charakteryzuje się przede wszystkim prostotą w detalach architektonicznych (w celu ujednolicenia okolicznej architektury) oraz prostą konstrukcją w formie sześcianu, dzięki której otrzymuje się dużą powierzchnię funkcjonalnej przestrzeni użytkowej.

Czy zatem z tak prostego projektu domu jednorodzinnego można stworzyć prawdziwie nowoczesną architekturę? Oczywiście, że tak. Taka formuła budynku ma w sobie sporo wdzięku i ogromny potencjał do modernizacji, dlatego z przyjemnością przyjęliśmy to zlecenie i przedstawiliśmy zupełnie nowe oblicze tego obiektu – jako projekt willi.

Szczegóły projektu willi

Projekt domu jednorodzinnego dotyczył przebudowy obiektu o łącznej powierzchni zabudowy 270 m2 wybudowanego w latach 60. XX w. zlokalizowanego w Polanicy Zdrój. Biuro architektoniczne OBA Architekci Wrocław przygotowało w ramach zlecenia dla inwestora prywatnego: koncepcję rozbudowy, projekt budowlany oraz uzyskało niezbędne pozwolenie na budowę.

Co zatem zmieniło się w tym domu? Projekt zakładał przede wszystkim unowocześnienie, ocieplenie i urozmaicenie elewacji budynku. Architekci biura projektowego OBA Architekci Wrocław wprowadzili naturalne materiały wykończeniowe jak drewno elewacyjne oraz płyty piaskowca. Ponadto zaprojektowane zostały takie detale jak szklane zadaszenie na cięgnach stalowych nad głównym wejściem, które dopełniają całość i dodają budynkowi elegancji oraz nowoczesnego stylu.

Zmienimy oblicze każdego domu jednorodzinnego. Zamów projekt u OBA Architekci

Nasze studio architektoniczne tchnie nowe życie w istniejące już domy jednorodzinne. Wierzymy, że z każdego budynku można wykrzesać obiekt o nowoczesnym i funkcjonalnym charakterze. Chcesz, aby Twój dom nabrał współczesnego wyglądu? Przyjdź na rozmowę i pokaż go nam, a podpowiemy najlepsze rozwiązania. Umów się teraz przez zakładkę KONTAKT.