PROJEKT WILLI MIEJSKIEJ, KĄTY WROCŁAWSKIE

Inwestor: inwestor prywatny

Projekt: 20140507

Zakres opracowania: koncepcja architektoniczna, projekt budowlany, projekt wykonawczy, pozwolenie na budowę

Powierzchnia zabudowy: 190 m2

Powierzchnia użytkowa: 290 m2

Funkcja: mieszkalna - dom jednorodzinny wolnostojący

Lokalizacja: Kąty Wrocławskie

Realizacja: 20160109

Projekt willi miejskiej w Kątach Wrocławskich

Prostota, elegancja, monumentalizm – tak można określić projekt willi, jaki biuro projektowa OBA Architekci Wrocław zaproponowało inwestorowi prywatnemu. To połączenie nowoczesnych technologii budowlanych z klasyczną, willową ekstrawagancją. Dzięki temu budynek ten wyróżnia się na tle pozostałych zabudowań, prezentując wyjątkowy charakter miejsca.

W tym projekcie willi nasi architekci byli odpowiedzialni za opracowanie koncepcji architektonicznej, projektu budowlanego, projektu wykonawczego oraz uzyskania pozwolenia na budowę.

Jak wygląda projekt willi?

Projekt willi zakładał stworzenie budynku o prostopadłościennej bryle w tradycyjnej i jednocześnie eleganckiej  formie. Dzięki temu wizualnie osiągnęliśmy efekt monumentalności oraz zadbaliśmy o dużą powierzchnię użytkową do zagospodarowania (aż 290 m2 przestrzeni przy 190 m2 zabudowy).

Bryła optycznie została podzielona poprzez dodanie ryzalitów od strony frontowej oraz ogrodowej. Takie wysunięcie podkreśla wyjątkowe wejście od przodu budynku, natomiast od strony ogrodowej pozwala na usytuowanie kameralnych tarasów oraz ewentualną zmianę profilu elewacji w razie potrzeby.

Dodatkowo szlachetnego charakteru budynkowi nadają najwyższej jakości materiały budowlane i wykończeniowe – ciemnoszary łupek, dekory gzymsowe wieńczące szczyt obiektu oraz włoska dachówka typu „S” w kolorze ciemnego grafitu. Delikatny beż jako główny kolor elewacji idealnie wpisuje projekt willi w istniejącą tkankę podwrocławskiej miejscowości.

Wybierz projekt willi dla siebie od OBA Architekci Wrocław

Marzy Ci się przestronna willa? Stworzymy dla Ciebie wyjątkową przestrzeń do życia, w której poczujesz się wygodnie i luksusowo. Porozmawiajmy o Twoich oczekiwaniach – przejdź do zakładki KONTAKT i umów się z nami na dogodny termin.