PROJEKT RESTAURACJI PRZY DRODZE SZYBKIEGO RUCHU

Inwestor: inwestor prywatny

Projekt: 2013

Zakres opracowania: koncepcja architektoniczna, projekt budowlany

Powierzchnia użytkowa: 250 m2

Funkcja: powtarzalny pawilon restauracyjny

Lokalizacja: parkingi autostradowe

Projekt restauracji przy drodze szybkiego ruchu

Punkty restauracyjne przy drogach takich jak autostrady to bardzo ważne miejsca na trasach. Pozwalają na właściwy odpoczynek podczas podróży i zaspokojenie najważniejszych potrzeb wszystkich podróżnych. Projekt takiej restauracji powinien być nie tylko funkcjonalny, ale jednocześnie dobrze widoczny na trasie.

W tym projekcie restauracji byliśmy odpowiedzialni za stworzenie koncepcji architektonicznej oraz projektu budowlanego. Miał to być powtarzalny pawilon restauracyjny o powierzchni użytkowej 250 m2 zlokalizowany na parkingach autostradowych. Dzięki temu projekt restauracji jest prosty do wdrożenia właściwie na każdej tego typu drodze szybkiego ruchu.

Co znalazło się w projekcie restauracji autostradowej?

Projekt restauracji zakładał stworzenie pawilonu z salą konsumpcyjną na 50 osób, własnym zapleczem kuchennym oraz dodatkową powierzchnią do dowolnej adaptacji. Zawiera wszelkie niezbędne przestrzenie do prowadzenia działalności gastronomicznej.

To, co szczególnie wyróżnia ten projekt restauracji, to konstrukcja drewniana, która zapewnia tani i szybki montaż z możliwością demontażu i ponownego zmontowania obiektu w innym miejscu. Znacznie skraca to czas do rozpoczęcia działalności oraz pozwala w łatwy sposób na kontynuowanie jej w razie zmiany lokalizacji.

Studio architektoniczne Owczarek Bywalec Architekci zadbało nie tylko o funkcjonalny charakter, ale także o nowoczesny i wyróżniający się wygląd tego budynku. W projekcie restauracji elewacja wykończona została drewnianymi lamelami o różnej szerokości i w różnym rozstawie w kolorze naturalnego pomarańczowo-brązowego drewna. Ponadto duże przeszklenia sali konsumpcyjnej nadaje budynkowi przestrzennego charakteru pomimo niewielkiej powierzchni oraz zapewnia odpowiednią ilość światła w środku.

Rozpocznij swoją działalność gastronomiczną

Poszukujesz biura architektonicznego, który stworzy dla Ciebie projekt restauracji? Postaw na współpracę z naszym biurem projektowym! Nasi architekci opracują dla Twojej działalności nie tylko funkcjonalny budynek, ale również z przyjemnością zajmą się projektem wnętrza. Porozmawiaj z nami – umów się na rozmowę poprzez zakładkę KONTAKT.