PROJEKT PRZEDSZKOLA LUPPO PUPPO, WROCŁAW

Inwestor: Promenady Zita sp. z o.o.

Projekt: 20170816

Zakres opracowania: projekt budowlany, projekt wykonawczy, pozwolenie na budowę, nadzory autorskie, projekt wnętrz łazienek

Powierzchnia użytkowa: 1520 m2

Funkcja: Przedszkole i żłobek w budynku „Promenady ZITA”

Lokalizacja: Wrocław, ul. Słonimskiego

Projekt przedszkola Luppo Puppo, Wrocław

Projekty przedszkoli to jedne z ciekawszych i jednocześnie najtrudniejszych zleceń w działalności biura architektonicznego. Dlaczego? Ponieważ stworzenie bezpiecznych i przyjaznych przestrzeni, do których maluchy będą chętnie przychodzić, to prawdziwe wyzwanie dla każdego architekta!

Z takim zadaniem przyszło do nas przedszkole Luppo Puppo z Wrocławia, które postanowiło umieścić swoją siedzibę w budynku Zita przy Promendach Business Park Wrocław. Zachęcamy do zapoznania się z tym, co zostało zaprojektowane dla przedszkola Luppo Puppo.

Co znalazło się w projekcie przedszkola?

Do zagospodarowania mieliśmy 1520 m² powierzchni, na której zaplanowaliśmy całą infrastrukturę niezbędną do prowadzenia działalności przedszkola i żłobka. Wśród zaprojektowanych pomieszczeń znalazły się m.in. sale zabaw, szatnie, zaplecze kuchenne, pokoje socjalne, gabinety administracji oraz pomieszczenia węzłów sanitarnych.

Zlecenie obejmowało projekt budowlany, projekt wykonawczy, pozwolenie na budowę, nadzór autorski oraz projekt wnętrz łazienek. W niezagospodarowanej części budynku mieliśmy za zadanie zaprojektować nowoczesne i bezpieczne przestrzenie, dlatego stworzyliśmy projekt przedszkola właściwie od podstaw, zaczynając od ścian działowych, sufitów oraz niezbędnej wentylacji i pomieszczeń sanitarnych na projekcie wykończenia wnętrz sanitariatów kończąc.

Aranżacja wnętrza przedszkola

Pójście dziecka do przedszkola czy żłobka to bardzo ważny krok w jego życiu. Po raz pierwszy oddziela się ono na dłuższy czas od rodziców. Dlatego tak ważne jest aby przestrzenie placówki, do której będzie uczęszczał zachęcały go do pozostania w nich.

Drugim ważnym aspektem w projekcie przedszkola jest jego funkcjonalność. Dzieci są dużo mniejsze od dorosłych i często nie mają jeszcze tak skoordynowanych i dokładnych ruchów. W projekcie zastosowaliśmy takie rozwiązania, aby zadbać o wygodę i bezpieczeństwo zarówno maluchów jak i pracowników placówki.

W przypadku projektu przedszkola dla Luppo Puppo postawiliśmy na kolory i postacie z bajki. Znani bohaterowie wzbudzają większe zaufanie i poczucie bezpieczeństwa u maluchów, a barwne przestrzenie zachęcają do eksploracji pozostałych pomieszczeń.

Aby zminimalizować niefortunne wypadki, zmniejszyliśmy ilość kantów do minimum. W celu zredukowania ryzyka upadków umieściliśmy na podłodze gumowy materiał, dzięki któremu maluch nie poślizgnie się podczas zabawy. W salach zastosowaliśmy wykładziny, a w łazienkach płytki imitujące drewno, które nadały przytulnego charakteru wnętrzom.

OBA Architekci Wrocław – projekt przedszkola

Nasi architekci mają duże doświadczenie w projektowaniu wnętrz i przestrzeni dla dzieci. Dzięki temu zapewniamy, że przebywające w zaprojektowanych przez nas placówkach maluchy wynoszą z nich tylko same dobre wspomnienia. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z naszym biurem architektonicznym odwiedź zakładkę KONTAKT.