PROJEKT BUDYNKU OŚRODKA REHABILITACYJNEGO W POLANICY-ZDRÓJ

Inwestor: Inwestor prywatny

Projekt: 2013

Zakres opracowania: koncepcja rozbudowy, projekt budowlany, pozwolenie na budowę

Powierzchnia użytkowa: 2700 m2

Funkcja: ośrodek rehabilitacyjny dla osób ze stwardnieniem rozsianym

Lokalizacja: Polanica Zdrój

Projekt budynku ośrodka rehabilitacyjnego w Polanicy-Zdrój

Stwardnienie rozsiane to podstępna choroba, która wymaga odpowiedniej opieki, aby dotknięta nią osoba mogła długo cieszyć się dobrą sprawnością. Jednak aby zapewnić choremu właściwą rehabilitację, potrzeba do tego funkcjonalnej i dobrze zaplanowanej przestrzeni. Z takim zleceniem przyszedł do nas inwestor prywatny z Polanicy-Zdrój.

Projekt budynku dotyczył dostosowania istniejącego obiektu wypoczynkowego pod nową działalność. Studio architektoniczne OBA Architekci Wrocław było odpowiedzialne za stworzenie koncepcji architektonicznej, projektu budowlanego oraz uzyskanie pozwolenia na budowę.

Co znalazło się w projekcie budynku ośrodka rehabilitacyjnego?

Przede wszystkim nasze biuro projektowe musiało zaadaptować istniejący budynek do specyficznych warunków ośrodka rehabilitacyjnego. Z racji, że w obiekcie miały przebywać osoby z utrudnieniami w poruszaniu się, zadbaliśmy o właściwą komunikację pomiędzy piętrami, a także zaplanowaliśmy miejsce na windę.

Dostosowaliśmy także poszczególne pokoje pod funkcjonalne gabinety lekarskie i pomieszczenia rehabilitacyjne, a także do codziennego przebywania pacjentów. W projekcie wzięliśmy także oczywiście pod uwagę wymogi stawiane przez aktualne przepisy pożarowe, aby zadbać o bezpieczeństwo przebywających tam osób.

Polanica to malownicza miejscowość znana ze zdrojowych właściwości otoczenia, które ma wspierać przebywających tam pacjentów w leczeniu. Aby zachować odpowiedni charakter i dostosować budynek do otoczenia, w projekcie elewacji postawiliśmy na elementy drewniane oraz częściowe otynkowanie. Dzięki temu ośrodek rehabilitacyjny nabrał swojskiego klimatu w nowoczesnym stylu.

Zadbaj o odpowiednią przestrzeń dla swoich pacjentów i wybierz projekt od Owczarek Bywalec Architekci Wrocław

Odpowiednie zaplanowanie przestrzeni dla osób o ograniczeniach ruchowych to nie lada wyzwanie i stos przepisów, którym należy sprostać. Wiemy, jak tworzyć obiekty, aby dobrze służyły pacjentom i pozwalały na skuteczne działanie personelu ośrodka. Postaw na profesjonalistów i wybierz biuro projektowe OBA Architekci Wrocław. Przejdź teraz do zakładki KONTAKT i umów się na spotkanie.