PROJEKT DOMU JEDNORODZINNEGO (BLIŹNIAKA), PRUSZOWICE

Projekt: 20120810

Zakres opracowania: koncepcja, projekt budowlany, projekt wykonawczy

Powierzchnia użytkowa: 260 m2

Funkcja: Dwulokalowy budynek jednorodzinny

Lokalizacja: Pruszowice

Projekt domu jednorodzinnego (bliźniaka) w Pruszowicach

Tym razem w ramach projektu osiedla biuro architektoniczne OBA Architekci Wrocław przedstawiło propozycję domu jednorodzinnego dwulokalowego w formie bliźniaka. Realizacja zlecenia miała miejsce w zielonej podmiejskiej miejscowości Pruszowice. Jest to bardzo atrakcyjna lokalizacja szczególnie dla młodych rodzin – spokojna okolica z łatwym dostępem do nieopodal położonego Wrocławia pozwala na jednoczesne korzystanie z walorów natury oraz najważniejszych ośrodków miejskich.

Studio architektoniczne w ramach zlecenia projektu domu jednorodzinnego wykorzystanego później do realizacji osiedla przygotowało dla inwestora koncepcję architektoniczną, projekt budowlany oraz projekt wykonawczy. Zobacz, jakie rozwiązania zaproponowali mu nasi architekci.

Co znalazło się w projekcie nowoczesnego domu jednorodzinnego?

W projekcie osiedla przedstawiliśmy propozycję domu jednorodzinnego w formie bliźniaka o powierzchni użytkowej 260 m2, co dla jednego lokalu daje 130 m2 do zagospodarowania dla rodziny. Ponadto każdy obiekt zawiera garaż jednostanowiskowy, na którym dodatkowo umieściliśmy taras z widokiem na przód domu. Z tyłu w ogródku również zaprojektowaliśmy przestrzeń rekreacyjną, w której członkowie rodziny mogą wypocząć po całym dniu pracy, zajmując się ogrodnictwem bądź organizując wspólnego grilla.

Konstrukcja budynku doskonale wpisuje się w charakter podmiejskiej miejscowości. Nowoczesnego charakteru obiektowi nadaje żółty piaskowiec na elewacji, który jednocześnie dodaje całości elegancji. Dla podkreślenia efektu wybraliśmy dodatkowo czarną dachówkę na dach.

Projekty domów jednorodzinnych pod osiedla mieszkaniowe. Postaw na OBA Architekci

Planujesz ruszyć z nową inwestycją osiedla mieszkaniowego? Opowiedz nam o terenie pod nową inwestycję – wspólnie stworzymy koncepcję projektu osiedla, która pomoże Ci osiągnąć zamierzone cele. Umów się na rozmowę z nami – przejdź do zakładki KONTAKT.