PROJEKT OSIEDLA POLANOWICE – FUNKCJONALNE I SPOKOJNE OSIEDLE WE WROCŁAWIU

Inwestor: Inwestor prywatny

Projekt: 2020

Powierzchnia zabudowy: 413.50 m2

Powierzchnia użytkowa: 734.37 m2

Funkcja: mieszkaniowa

Lokalizacja: Polanowice, Wrocław

Projekt osiedla Polanowice – funkcjonalne i spokojne osiedle we Wrocławiu

Polanowice to osiedle we Wrocławiu, które mimo bliskości z autostradą, drogą ekspresową i obwodnicą miasta, charakteryzuje się spokojną i zieloną okolicą. Jest to zatem miejsce, które posiada doskonałą infrastrukturę drogową, pozwalającą na szybkie dotarcie do centrum lub okolicznych miast oraz przyjemną do życia przestrzeń. Co więcej, w Polanowicach funkcjonuje także komunikacja miejska, więc osoby nieposiadające samochodu również mogą szybko dotrzeć do ważnych punktów we Wrocławiu.

Właśnie tam otrzymaliśmy zlecenie stworzenia projektu domów jednorodzinnych, które pozwolą stworzyć wygodne i funkcjonalne miejsce do życia.

Koncepcja osiedla Polanowice – budynki w zabudowie bliźniaczej i szeregowej

Głównymi zadaniami w zaprojektowaniu osiedla mieszkaniowego Polanowice przez biuro architektoniczne Owczarek Bywalec Architekci było: stworzenie koncepcji architektonicznej, projektu budowlanego oraz otrzymanie niezbędnych dokumentów w celu uzyskania decyzji pozwolenia na budowę.

Jak wygląda stworzony przez nas projekt domów jednorodzinnych przy ul. Polanowickiej? Osiedle składa się z sześciu budynków dwukondygnacyjnych w zabudowie bliźniaczej i szeregowej. Łącznie na dostępnym terenie powstało siedem domów piętrowych o łącznej powierzchni zabudowy 413,50 m². Pozwoliło nam to na optymalne wykorzystanie przestrzeni z zachowaniem właściwych odległości dla komfortowego życia mieszkańców.

Każdy dom posiada dwuspadowy dach, a elewacje zarówno od strony ulicy, jak i ogrodów zaprojektowaliśmy w powtarzalny sposób, aby zachować spójną koncepcję wizualną budynków. Każdy dom z tyłu zawiera wejście tarasowe na mały ogródek, w którym można korzystać z uroków pięknej pogody czy spotykać się wspólnie z przyjaciółmi.

Z przodu budynku znajduje się podjazd z miejscem postojowym na dwa samochody, dzięki czemu mieszkańcy nie muszą martwić się o miejsca do parkowania. Ponadto w projekcie zawarliśmy stanowiska na składowanie odpadów, aby mieszkańcy osiedla mogli w prosty sposób schować kubły na śmieci tak, by nie rzucały się w oczy, a jednocześnie bezproblemowo móc wystawić je w dzień wywozu.

Jak wygląda wnętrze domu jednorodzinnego w projekcie osiedla Polanowice?

Jeden dom to aż 104,91 m² powierzchni w funkcjonalnym układzie. Na parterze znajduje się część użytkowa z przestronnym salonem z otwartą kuchnią i jadalnią, WC oraz wyjściem do prywatnego ogrodu. Piętro stanowi część sypialnianą gdzie ulokowaliśmy 3 sypialnie oraz łazienkę. Bardzo ciekawym elementem projektu domu jednorodzinnego jest poddasze o powierzchni 14,66 m² w którym można zaaranżować własną przestrzeń np. na biuro do pracy zdalnej.