POWTARZALNY PROJEKT DOMU – OSIEDLA DOMÓW JEDNORODZINNYCH, POLANOWICE

Inwestor: Inwestor prywatny

Projekt: 2021

Zakres opracowania: koncepcja architektoniczna, projekt budowlany, projekt wykonawczy, nadzór autorski

Funkcja: mieszkaniowa

Lokalizacja: Polanowice, Wrocław

Powtarzalny projekt domu – osiedle domów jednorodzinnych Polanowice we Wrocławiu

To druga koncepcja projektu domów dla osiedla Polanowice. Tym razem zaproponowaliśmy inwestorowi zespół trzech budynków jednorodzinnych o jednakowym planie domów na sąsiadujących ze sobą działkach. Podczas tej realizacji biuro architektoniczne OBA Architekci Wrocław miało za zadanie opracować koncepcję architektoniczną, projekt budowlany, projekt wykonawczy oraz poprowadzić nadzór autorski.

Jak wyglądają projekty domów jednorodzinnych dla osiedla Polanowice?

Każdy projekt domu składa się z parteru i piętra.  Na parterze umieściliśmy wiatrołap wraz z wejściem do dwustanowiskowego garażu oraz do części dziennej – przestronnego salonu z jadalnią i aneksem kuchennym oraz łazienką. Parter płynnie łączy się z tarasem i częścią ogrodową, co niejako stanowi przedłużenie przestrzeni domowej. Na piętrze znalazła się łazienka, pralnia oraz pięć sypialni. To pozwala na wygodne funkcjonowanie czteroosobowej rodzinie wraz z możliwością noclegu przyjezdnym w pokoju gościnnym.

Na zewnątrz zastosowaliśmy elewacje w stonowanych odcieniach bieli, czerni i szarości z drewnianymi elementami. Dzięki temu otrzymaliśmy nowoczesny i surowy charakter budynku zmiękczony naturalnymi fragmentami drewna.

Polanowice to bardzo atrakcyjna lokalizacja dla wielu osób. Dzięki bliskości dróg szybkiego ruchu, dostęp do komunikacji miejskiej i nieduża odległość od centrum miasta pozwala właścicielom korzystać z udogodnień dużego miasta i jednocześnie cieszyć się spokojem terenów zielonych we własnym domu wolnostojącym.

Osiedle domów jednorodzinnych? Stworzymy idealną przestrzeń do życia!

Mamy doświadczenie w projektowaniu osiedli domów jednorodzinnych składających się z domów jednorodzinnych, budynków w zabudowie bliźniaczej oraz szeregowej. Chętnie podpowiemy jakie są najlepsze rozwiązania pod tereny inwestycyjne. Umów się na rozmowę z biurem architektonicznym OBA Architekci Wrocław – przejdź do zakładki KONTAKT.