PROJEKT OSIEDLA DOMÓW JEDNORODZINNYCH, BIAŁKÓW

Inwestor: inwestor prywatny

Projekt: 2013

Zakres opracowania: koncepcja

Funkcja: osiedle domów jednorodzinnych

Lokalizacja: gmina Miękinia

Projekty domów jednorodzinnych w ramach osiedla w Białkowie

Gmina Miękinia ciągle się rozwija, w związku z tym staje się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem do ustatkowania się. Do tego przyjemna, zielona okolica zachęca młode rodziny do zamieszkania. W związku z tak dużym zainteresowaniem otrzymaliśmy zlecenie na projekt osiedla w Białkowie. W ramach realizacji miało powstać tutaj 52 domy jednorodzinne na działkach o powierzchni 10 arów.

W tym projekcie domów jednorodzinnych nasze biuro projektowe OBA Architekci Wrocław było odpowiedzialne za opracowanie koncepcji architektonicznej. Co zaproponowaliśmy inwestorowi? Zachęcamy się do zapoznania z szczegółami realizacji poniżej.

Co znalazło się w projekcie osiedla?

Osiedle zaprojektowano w zespole 4 budynków, które do głównej drogi osiedlowej mają dostęp z tzw. sięgacza drogowego. Ponadto zaplanowaliśmy rekreacyjne tereny zielone w postaci małego parku wokół zbiornika wodnego. Dzięki temu powstała bardzo przytulna i spokojna okolica, w której dzieci mogą swobodnie bawić się przed domem bez obaw o ruch uliczny.

Jeśli chodzi o sam projekt domu, to jest to budynek wolnostojący o prostej konstrukcji, z dwuspadowym dachem oraz dobudowanym garażem jednostanowiskowym. Użycie kamienia, drewnianych elementów oraz dużych przeszkleń dodaje obiektowi wyrazistości, a przedłużona lukarna przełamuje monotonię bryły. Każdy dom jednorodzinny ma dostęp do tarasu, na którym rodzina może skorzystać z uroków natury i przyjemnej pogody.

Zaprojektuj przyjazne osiedle z OBA Architekci Wrocław

Dobrze zaplanowane osiedle to gwarancja szybkiego i dużego zwrotu z inwestycji. Zaufaj naszemu doświadczeniu i postaw na współpracę z biurem projektowym OBA Architekci Wrocław. Działamy kompleksowo na terenie całej Polski. Umów się na spotkanie – przejdź do zakładki KONTAKT i porozmawiajmy o Twoich planach.