PROJEKT OBIEKTU SPORTOWO-REKREACYJNEGO Z BASENAMI, ZGORZELEC

Inwestor: Miasto Zgorzelec

Projekt: 20181003

Zakres opracowania: koncepcja architektoniczna

Powierzchnia zabudowy: 5770 m2

Funkcja: Obiekt sportowo-rekreacyjny

Lokalizacja: Zgorzelec, woj. dolnośląskie

Projekt obiektu sportowo-rekreacyjnego z basenami w Zgorzelcu

Jako biuro projektowe OBA Architekci Wrocław wzięliśmy udział w stworzeniu koncepcji architektonicznej przebudowy istniejącego obiektu sportowo-rekreacyjnego z basenami w Zgorzelcu.

Nasze biuro architektoniczne miało za zadanie opracować zupełnie nowy kompleks ze względu na brak możliwości remontu istniejącego budynku. Władze miasta w swoim zleceniu projektu obiektu sportowo-rekreacyjnego z basenami, zdecydowały się na gruntowną przebudowę. Wszystko po to aby poprawić standard budynku wprowadzając nowoczesny design wpisujący się w estetykę miasta.

Co znalazło się w projekcie obiektu sportowo-rekreacyjnego z basenami?

Budynek miał powstać tuż obok istniejącej hali sportowej. Powierzchnia zabudowy całego kompleksu to prawie 6000 m². Dało nam to szerokie pole do zaproponowania dodatkowych funkcji kąpieliska.

Co zatem umieściliśmy w projekcie obiektu sportowo-rekreacyjnego z basenami w Zgorzelcu? Poza dotychczasową funkcją kąpieliska rozbudowaliśmy program wellness, strefę fitness oraz zaprojektowaliśmy dwa korty do squasha. Dla osób korzystających z basenu i siłowni oraz dla osób towarzyszących zaproponowaliśmy dodatkowe lokale usługowe i gastronomiczne. Dzięki temu poszerzyła się nie tylko oferta kąpieliska, ale także stworzyliśmy przyjazną przestrzeń, w której można zadbać o swoje zdrowie, piękno i dobre samopoczucie.

Sam projekt budynku; obiektu sportowo-rekreacyjnego z basenami nawiązuje do otaczającej przestrzeni miasta. Duże przeszklenia pozwalają zaprezentować dostępne atrakcje a od środka zapewniają odpowiednią ilość światła. Drewniane bale w kształcie odwróconej litery V stanowią element konstrukcyjny a także urozmaicają wizualnie elewację budynku. Nowo projektowana cześć swoją formą oraz materiałami nawiązuje do istniejącej hali sportowej, która nie podlegała przebudowie.

Projekty użyteczności publicznej w OBA Architekci Wrocław

Regularnie współpracujemy z publicznymi instytucjami w zakresie tworzenia nowych budynków użyteczności publicznej oraz rewitalizacji dotychczasowych obiektów. Dobrze znamy obowiązuje prawo budowlane oraz inne przepisy niezbędne do uzyskania decyzji pozwolenia na budowę tego typu inwestycji. Dostarczamy niezbędną dokumentację oraz oddajemy poszczególne etapy projektu w ustalonych wcześniej terminach. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z naszym biurem architektonicznym zapraszamy do kontaktu – KONTAKT.