PROJEKT HOTELU, KĄTY WROCŁAWSKIE

Inwestor: Hotel Azyl sp. z o.o.

Projekt: 2007

Zakres opracowania: koncepcja, projekt budowlany, pozwolenie na budowę, nadzory autorskie

Powierzchnia użytkowa: 680 m2

Funkcja: Hotel

Lokalizacja: Kąty Wrocławskie, ul. Popiełuszki 23

Realizacja: 2008

Projekt hotelu Azyl w Kątach Wrocławskich

Hotel to budynek, którego głównym zadaniem jest zapewnienie odpowiednich warunków na zdrowy i ożywczy sen poza miejscem zamieszkania. Dobrze także, aby miał prosperującą restaurację, w której można posilić się pysznym śniadaniem. Aby tak się stało, potrzebuje również właściwie zaplanowanej przestrzeni do pracy.

Projekty hoteli to jedne z tych zleceń, w których architekt musi umiejętnie połączyć estetykę i wygodę przestrzeni dla gości oraz właściwą funkcjonalność pomieszczeń dla pracowników tego miejsca. To wszystko staraliśmy się zrealizować w Hotelu Azyl w Kątach Wrocławskich.

Inwestor potrzebował prostego i funkcjonalnego budynku, który miał nawiązywać klimatem i charakterem do poprzedniego zajazdu z częścią restauracyjną. Biuro architektoniczne OBA Architekci Wrocław było odpowiedzialne za opracowanie koncepcji, projektu budowlanego, uzyskania pozwolenia na budowę oraz nadzór autorski nad inwestycją.

Zmiany, które wdrożyliśmy w projekcie hotelu Azyl

Projekt hotelu Azyl został wykonany w technologii tradycyjnej murowanej. Kształt obiektu to bryła tradycyjna; przykryta dwuspadowym dachem, który został urozmaicony rzędem prostych lukarn. Dzięki temu hotel jest nie tylko wytrzymały na warunki atmosferyczne, ale także zapewnia odpowiednią temperaturę wnętrz zarówno zimą, jak i latem.

Aby nawiązać do koncepcji zajazdu z częścią restauracyjną, w projekcie hotelu umieściliśmy efektowny szklany hall odważnie wychodzący poza obrys podstawowej bryły. W ten sposób budynek zyskał nowoczesny i elegancki wygląd, jednocześnie zapewniając odpowiednią ilość światła słonecznego na recepcji.

Projekt hotelu wyróżnia budynek na tle pozostałych zabudowań, jednocześnie komponując się z otoczeniem. Z daleka można rozpoznać, że właśnie tutaj czekają na gości wygodne pokoje hotelowe, w których wypoczną po całym dniu podróży.

Projekt hotelu od biura Owczarek Bywalec Architekci Wrocław

Planujesz rozpoczęcie działalności hotelowej? A może chcesz zmodernizować obecny obiekt? Wykonamy dla Ciebie projekt hotelu, w którym z przyjemnością będą meldować się Twoi przyszli goście. Porozmawiajmy o Twoich planach – przejdź do zakładki KONTAKT i wyślij do nas wiadomość z zapytaniem.