PROJEKT HALI LOGISTYCZNO-MAGAZYNOWEJ, KOSTOMŁOTY

Inwestor: Matex Sp. z o.o.

Projekt: 2018

Zakres opracowania: koncepcja architektoniczna, projekt budowlany, elementy projektu wykonawczego, pozwolenie na budowę

Powierzchnia zabudowy: 4042 m2

Funkcja: hala logistyczno-magazynowa

Lokalizacja: Kostomłoty (pow. średzki)

Realizacja: 2019

Projekt hali logistyczno-magazynowej, Kostomłoty

Gdy przedsiębiorstwo się rozwija, potrzebuje coraz więcej miejsca do magazynowania produktów dla pełnej i sprawnej obsługi zamówień. Właśnie dlatego zgłosiła się do nas firma Matex Sp. z o.o. Poszukiwała sprawdzonego biura projektowego, które opracuje dla nich pełną koncepcję architektoniczną oraz stworzy projekt budowlany, elementy projektu wykonawczego, a także zajmie się uzyskaniem pozwolenia na budowę. Z przyjemnością zajęliśmy się tym zleceniem.

Hala magazynowa – projekt dla branży instalacyjno-sanitarnej

Matex sp. z o.o. to jedno z największych przedsiębiorstw z branży sanitarno-instalacyjnej na mapie Dolnego Śląska. Dostarcza komponenty do systemów wodnych, gazowych, grzewczych oraz narzędzia umożliwiające ich instalację. Ich oferta jest bogata w różnorodny asortyment, nic więc dziwnego, że w końcu przyszedł czas na stworzenie nowej hali logistyczno-magazynowej.

Miejsce powstania obiektu również nie jest przypadkowe. Znajduje się w istotnym punkcie logistyczno-dystrybucyjnym spółki, dzięki czemu firma Maspex może dostarczać oprzyrządowanie niemal na terenie całego Dolnego Śląska. Dodatkowym ułatwieniem w transporcie jest bliskość węzła autostradowego.

Co znajduje się w projekcie hali magazynowej?

Projekt hali magazynowej to typowa konstrukcja szkieletowa z okładziną wykonaną z płyt warstwowych. Zawiera jednoprzestrzenną halę z przeznaczeniem do wysokiego składowania wraz z niewielkim zapleczem socjalnym oraz częścią spedycyjną. Dla łatwiejszego załadunku towarów stworzyliśmy obszerne place składowe i manewrowe, a także pięć doków przeładunkowych dla pojazdów ciężarowych. Dzięki takim rozwiązaniom firma bez przeszkód może zapewnić stały dostęp do produktów dla swoich klientów.

Cieszymy się, że nasze biuro architektoniczne z Wrocławia mogło wykazać się swoim doświadczeniem w tworzeniu funkcjonalnych budynków branży przemysłowej.