PROJEKT HALI MAGAZYNOWEJ, PROJEKT BUDOWLANY, KALISZ

Inwestor: Inwestor prywatny

Projekt: 2010

Zakres opracowania: projekt budowlany, projekt wykonawczy, pozwolenie na budowę, nadzór autorski

Powierzchnia zabudowy: 660 m2

Powierzchnia użytkowa: 780 m2

Funkcja: Hala logistyczno-biurowa

Lokalizacja: Kalisz

Realizacja: 2012

Projekt hali magazynowej, projekt budowlany, Kalisz

Hala magazynowa z biurem to najczęściej wybierany rodzaj zlecenia od klientów biznesowych OBA Architekci. Tym razem mieliśmy do czynienia z prawdziwym wyzwaniem. Zobacz, co innowacyjnego stworzyliśmy dla jednej z firm z Kalisza.

Inwestor prywatny chciał zrealizować projekt hali magazynowej z biurem, która miała być jednocześnie głównym magazynem oraz siedzibą firmy. W przypadku tego zlecenia nasze biuro architektoniczne było odpowiedzialne za stworzenie projektu budowlanego, projektu wykonawczego, uzyskania pozwolenia na budowę oraz nadzór autorski.

Realizacja projektu biura z częścią magazynową

W projekcie hali magazynowej z biurem wszystkie funkcje miały być zachowane w jednym budynku. Jednak nasi projektanci wpadli na ciekawy pomysł oddzielenia obu tych przestrzeni na elewacji budynku. Do tego celu wykorzystali nietypowe połączenie różnych materiałów elewacji – płyty warstwowe z cegłą klinkierową oraz standardową okładzinę płytą warstwową.

W ten sposób przełamany został standardowy wygląd hali przemysłowej z biurem i wyróżniło budynek na tle pozostałych obiektów przemysłowych. Dodatkowo takie rozwiązanie pozwoliło na przełamanie ciężkich proporcji przemysłowej hali, nadając całości nowoczesnego wyglądu.