PROJEKT DOMU OPIEKUŃCZO-ZDROWOTNEGO, USTROŃ

Inwestor: Inwestor prywatny

Projekt: 2013

Zakres opracowania: koncepcja rozbudowy, projekt budowlany rozbudowy, zmiana sposobu użytkowania, pozwolenie na budowę

Powierzchnia użytkowa: 2450 m2

Funkcja: Obiekt świadczący usługi opiekuńczo-zdrowotne

Lokalizacja: Ustroń, woj. Śląskie

Projekt domu opiekuńczo-zdrowotnego w Ustroniu

Ustroń to jedno z najbardziej znanych uzdrowiskowych miejsc w Polsce dlatego bardzo ucieszyliśmy się, gdy nasze biuro architektoniczne otrzymało zlecenie na przystosowanie istniejącego już budynku pod działalność zakładu opiekuńczo-zdrowotnego właśnie z tej miejscowości.

W tym projekcie domu opieki mieliśmy za zadanie stworzyć koncepcję rozbudowy, projekt budowlany, opracować zmianę sposobu użytkowania oraz uzyskać pozwolenie na budowę. Co zaproponowali inwestorowi architekci ze studia architektonicznego OBA Architekci Wrocław?

Założenia projektu zakładu opiekuńczo-zdrowotnego

Inwestorowi zależało przede wszystkim na dostosowaniu budynku zakładu opiekuńczo-zdrowotnego do aktualnych przepisów przeciwpożarowych i rozbudowaniu go o szyb windowy w celu lepszego poruszania się po obiekcie przyszłych pacjentów ośrodka.

Ponadto nasze biuro architektoniczne było odpowiedzialne za projekt elewacji, w którym zakresie znalazło się docieplenie, odświeżenie istniejących elementów drewnianych oraz przebudowanie strefy wejściowej. Renowacja barierek balkonowych, wymiana obróbek blacharskich oraz położenie nowych tynków w połączeniu z dynamiczną bryłą obiektu dawnego ośrodka wypoczynkowego z lat 60. XX wieku dały naprawdę ciekawy i nowoczesny wygląd nowo powstającemu zakładowi opiekuńczo-zdrowotnemu, który w nienachalny sposób wyróżnia się na tle pozostałych ośrodków.

Powrót do zdrowia w komfortowych warunkach. Zadbaj o właściwą przestrzeń z Owczarek Bywalec Architekci Wrocław

Prowadzisz działalność w branży zdrowotnej i zależy Ci na stworzeniu środka, w którym Twoi pacjenci będą mogli regenerować się we właściwym otoczeniu? Stworzymy dla Ciebie projekt budynku, który spełni wszystkie niezbędne wymogi prawne i funkcjonalne do tego typu obiektu. Skontaktuj się z nami poprzez zakładkę KONTAKT i porozmawiajmy!