PROJEKT DOMU OPIEKI W DAWNYM BUDYNKU SZPITALA, LUBAŃ ŚLĄSKI

Inwestor: Zespół Inicjatyw Edukacyjnych ABOR Sp. z o.o.

Projekt: 2013

Zakres opracowania: inwentaryzacja, projekt budowlany, projekt wykonawczy, pozwolenie na budowę

Powierzchnia zabudowy: 1200 m2

Powierzchnia użytkowa: 4500 m2

Funkcja: placówka całodobowej opieki

Lokalizacja: Lubań Śląski

Projekt domu opieki w dawnym budynku szpitala w Lubaniu Śląskim

Inwestycje oparte na przebudowie istniejących obiektów i ich adaptacja do nowej roli to zawsze ekscytujące zlecenia. Tak oto nasze biuro architektoniczne tchnęło nowe życie w dawny szpital w Lubaniu Śląskim, tworząc projekt domu opieki całodobowej dla osób starszych i schorowanych.

Nasze biuro architektoniczne Owczarek Bywalec Architekci Wrocław w tym projekcie budynku było odpowiedzialne za opracowanie inwentaryzacji, projektu budowlanego, projektu wykonawczego oraz otrzymania pozwolenia na budowę.

Jak zatem zmienił się ten dawny obiekt szpitalny? Czytaj dalej i dowiedz się, co takiego zaprojektowali nasi architekci w trakcie prac projektowych.

Zmiany, jakie wprowadziliśmy w projekcie domu opieki w Lubaniu Śląskim

Postanowiliśmy nie zmieniać obecnej formy dawnego szpitala, a jedyną zmianą, jaką zastosowaliśmy, była wymiana stolarki okiennej i drzwiowej na nową. Mury i pozostałe elementy obiektu zachowały się w dobrym stanie. Chcieliśmy zachować zabytkowy charakter budynku.

Projekt budynku zakładał stworzenie pokoi mieszkalnych z łazienkami, w których może przebywać aż 99 pacjentów. Dodatkowo nasze studio architektury zaplanowało we wnętrzach nowego domu opieki dodatkowe funkcje, w tym: zaplecze rehabilitacyjne, kuchenne, pralnię, pomieszczenia socjalne dla pracowników, techniczne oraz gospodarcze. Wszystkie one znalazły się na poziomie -1.

Co znalazło się na parterze oraz pierwszym i drugim piętrze projektu domu opieki? Architekci biura projektowego OBA umieścili w nich pokoje mieszkalne i pobytowe wraz z przyległymi gabinetami lekarskimi, dyżurką pielęgniarską, salą wielofunkcyjną oraz pomieszczeniami pomocniczymi i socjalnymi.

Na ostatniej kondygnacji zaplanowaliśmy administrację, kaplicę, pokój dzienny oraz dodatkowe pomieszczenia pomocnicze. Taki układ pomieszczeń pozwala na efektywną pracę personelu i komfortowe warunki bytowe dla przebywających pacjentów

Potrzebujesz architekta, który zaadaptuje obecny obiekt w nowej formule? Skontaktuj się z firmą architektoniczną Owczarek Bywalec Architekci Sp. z o.o.

Wykonujemy projekty zarówno dla inwestorów prywatnych, jak i biznesowych. Nasze portfolio projektowe zawiera zlecenia z różnorodnych branż, w tym także projekty dostosowane pod działalność zdrowotną. Umów się na spotkanie z nami – przejdź do zakładki KONTAKT.