PROJEKT DOMU JEDNORODZINNEGO, SUSZKI

Inwestor: inwestor prywatny

Projekt: 2016

Zakres opracowania: koncepcja architektoniczna, projekt budowlany, projekt wykonawczy, pozwolenie na budowę

Powierzchnia zabudowy: 267 m2

Powierzchnia użytkowa: 350 m2

Funkcja: mieszkalna - dom jednorodzinny wolnostojący

Lokalizacja: Suszki koło Bolesławca

Projekt domu nowoczesnego w Suszkach

Było to zlecenie na naprawdę wyjątkowy projekt domu jednorodzinnego w nieco willowej aranżacji. Inwestor prywatny potrzebował bardzo dużej przestrzeni, dlatego powstał budynek o powierzchni użytkowej 350 m² w którym znalazło się także miejsce na garaż z dwoma miejscami postojowymi.

W tym projekcie domu pracownia projektowa OBA Architekci Wrocław była odpowiedzialna za stworzenie koncepcji architektonicznej, projektu budowlanego, projektu wykonawczego oraz uzyskania pozwolenia na budowę. Zobacz, jakie rozwiązania zaprezentowali nasi architekci.

Co znalazło się w projekcie domu jednorodzinnego?

Projekt budynku zakładał stworzenie głównego lokalu mieszkania na planie prostokąta, natomiast cały obiekt powstał na planie litery L.

Dom jednorodzinny składa się z bryły wyższej dwukondygnacyjnej z poddaszem nieużytkowym oraz niższej części jednokondygnacyjnej z poddaszem użytkowym. Budynek ma prostą, nowoczesną formę z dodatkiem elementów podmiejskich willi w postaci wysuniętego zadaszenia oraz gzymsów i boni. Dzięki temu całość projektu domu nabrała elegancji i szyku we współczesnym wydaniu.

Zamiłowanie inwestorów do naturalnych materiałów, jakimi są kamień i drewno, widać w całości projektu domu. Dla podkreślenia efektu elegancji elewacja budynku wykończona została płytami z piaskowca w kolorze jasnego beżu.

Ze względu na piękną okolicę i nieopodal usytuowany las, postanowiliśmy zaprojektować parter jako połączenie i przedłużenie naturalnej przestrzeni. Dokonaliśmy tego za pomocą dużych przeszkleń i okien tarasowych, przez które swobodnie można przechodzić z wnętrza budynku na świeże powietrze.

Planujesz budowę dużego domu? Zleć wykonanie projektu budynku w naszej pracowni projektowej – OBA Architekci Wrocław!

Przestrzenne lokale mieszkalne to zawsze duże architektoniczne wyzwanie. Chętnie zmienimy Twoje marzenia w rzeczywistość. Umów się na rozmowę i opowiedz nam o swoich planach – przejdź teraz do zakładki KONTAKT i wybierz dogodny termin spotkania.