OSIEDLE RADOMIERZYCE – PROJEKT DOMU JEDNORODZINNEGO W ZABUDOWIE SZEREGOWEJ

Inwestor: inwestor prywatny

Projekt: 2019

Zakres opracowania: Projekt koncepcyjny/ Projekt budowlany/ Projekt wykonawczy

Powierzchnia zabudowy: 528.65 m2

Powierzchnia użytkowa: 1078.40 m2

Funkcja: mieszkaniowa

Lokalizacja: Radomierzyce

Realizacja: 2020

Osiedle Radomierzyce – projekt domu jednorodzinnego w zabudowie szeregowej

Idealne miejsce do życia? Takie, które znajduje się blisko natury i jednocześnie zapewnia szybki dojazd do centrum miasta. W obecnych czasach jest to szczególnie istotne dla młodych rodzin, które poszukują ciszy i spokoju, a często ich życie zawodowe skupia się w mieście. Jednak czy jest to faktycznie możliwe?

Przedstawiamy osiedle Radomierzyce, które zostało zaprojektowane w taki sposób, aby każdy mieszkaniec mógł w pełni cieszyć się życiem pośród zieleni z dala od codziennego zgiełku i z łatwym dostępem do najpotrzebniejszych punktów usługowych. Położone jest zaledwie 9 km od centrum Wrocławia, dzięki czemu jest doskonałym miejscem dla osób pracujących w tym mieście oraz pozwala szybko dostać się do różnorodnych sklepów i innych ośrodków.

Koncepcja Osiedla Radomierzyce – moduł domu jednorodzinnego w zabudowie szeregowej

Jak powstał pomysł na taki kształt Osiedla Radomierzyce? W tym celu zaprojektowaliśmy  moduł budynku jednorodzinnego, który stał się pierwowzorem całej koncepcji. Następnie powieliliśmy go tak, by optymalnie zapełnić teren pod zabudowę i zapewnić jak najbardziej komfortowe warunki do mieszkania. W ten sposób powstał zespół 10 budynków jednorodzinnych w zabudowie szeregowej.

Elewacja na budynkach ma dwa warianty, dzięki czemu koncepcja wizualna zachowuje właściwy rytm, jednocześnie wyróżniając między sobą sąsiadujące domy. Droga dojazdowa składa się z betonowych płyt ażurowych, natomiast miejsca postojowe z pełnej kostki brukowej. Zastosowaliśmy takie rozwiązanie, aby urozmaicić i uatrakcyjnić płaszczyzny różnymi fakturami.

Jak wygląda wnętrze domu jednorodzinnego w Osiedlu Radomierzyce?

W każdym domu na parterze znajduje się część dzienna, na którą składają się kuchnia, salon oraz dostęp do prywatnego ogrodu. Na piętrze oraz poddaszu zaprojektowaliśmy część nocną z pokojami gościnnymi, sypialniami oraz łazienką. Dzięki temu można oddzielić strefę nocną od codziennego życia, co również ułatwi funkcjonowanie rodziny oraz relacje sąsiedzkie.

Jeden budynek posiada 127,06 m² powierzchni użytkowej, dzięki czemu mieszkańcy każdego domu mają wystarczająco dużo miejsca do swobodnej organizacji życia i aranżacji wnętrz.

Realizacja projektu osiedla Radomierzyce przez OBA Architekci

Naszym zadaniem w realizacji tego osiedla mieszkaniowego było stworzenie projektu koncepcyjnego, budowlanego oraz wykonawczego. Opracowaliśmy miejsce do życia w nowoczesnym i praktycznym wydaniu, które osiąga zamierzone cele takie jak łatwy dostęp do punktów usługowych i zawodowych we Wrocławiu czy bliskie sąsiedztwo terenów zielonych.