PROJEKT DOMU JEDNORODZINNEGO, KOBIERZYCE

Inwestor: Inwestor prywatny

Projekt: 2015

Zakres opracowania: koncepcja architektoniczna, projekt budowlany, projekt wykonawczy, pozwolenie na budowę

Powierzchnia zabudowy: 230 m2

Powierzchnia użytkowa: 316 m2

Funkcja: Dom jednorodzinny

Lokalizacja: Kobierzyce

Realizacja: 2016

Projekt domu jednorodzinnego w Kobierzycach

Oto projekt domu, który łączy w sobie tradycyjne kształty w nowoczesnym wydaniu. Zastosowaliśmy w nim najnowszą technologię, która nie tylko nadała mu niepowtarzalnego wyglądu, ale dodatkowo wzmocniła konstrukcję budynku przed warunkami atmosferycznymi. Dzięki użytym rozwiązaniom powstał dom jednorodzinny o powierzchni zabudowy 230 m² i aż 316 m² powierzchni użytkowej.

OBA Architekci Wrocław w tym projekcie domu było odpowiedzialne za opracowanie koncepcji architektonicznej, projektu budowlanego, projektu wykonawczego oraz uzyskania pozwolenia na budowę.

Co jeszcze znalazło się w projekcie? Zobacz, co zaproponowali nasi architekci biura projektowego dla inwestora.

Szczegóły projektu domu nowoczesnego w Kobierzycach

Inwestor zgłosił się do naszego studia architektonicznego ze zleceniem projektu domu jednorodzinnego wolnostojącego parterowego, który dodatkowo będzie zawierał poddasze użytkowe oraz wbudowany garaż dwustanowiskowy.

Nasza propozycja dla klienta to tradycyjna forma dwóch brył przykrytych dwuspadowym symetrycznym dachem, których łącznikiem jest przenikający je prostopadłościan w układzie horyzontalnym. Nowoczesnego charakteru domu jednorodzinnego dodały takie elementy jak:

  • brak wysuniętych okapów;
  • ukryte odwodnienie w elewacji;
  • przecięcie linii okapów oknami kolankowymi;
  • dwa kontrastowe warianty wykończenia elewacji, w części wzmocnione przykryciem dachówką.

Takie rozwiązania wpłynęły nie tylko na ostateczny wygląd projektu domu, ale również na jego wytrzymałość na zmienne warunki atmosferyczne oraz efektywność użytkowania na co dzień.

Aby zapewnić odpowiednią ilość światła w lokalu oraz połączyć przestrzeń ogrodu z wnętrzem domu jednorodzinnego, zastosowaliśmy także duże tarasowe przeszklenia od strony ogrodowej.

Zrealizuj swoje marzenia o domu jednorodzinnym z OBA Architekci Wrocław

Planujesz zrealizować swój dom? Potrzebujesz zatem solidnego i funkcjonalnego projektu! Zaufaj naszemu wieloletniemu doświadczeniu i zleć naszemu studio architektonicznemu realizację indywidualnego projektu domu dla Ciebie. Współpracujemy z najlepszymi podwykonawcami, dzięki czemu szybko i sprawnie oddamy Ci gotowy lokal. Umów się na rozmowę i przejdź do zakładki KONTAKT.