PROJEKT DOMU JEDNORODZINNEGO, PROJEKT BUDOWLANY, KALISZ

Inwestor: Inwestor prywatny

Projekt: 2011

Zakres opracowania: koncepcja architektoniczna, projekt budowlany, projekt wykonawczy, pozwolenie na budowę

Powierzchnia zabudowy: 180 m2

Powierzchnia użytkowa: 380 m2

Funkcja: Dom jednorodziny

Lokalizacja: Kalisz

Projekty domów jednorodzinnych – realizacja w Kaliszu

Kalisz staje się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem do życia. Jego dynamiczny rozwój powoduje, że ludzie chętnie osiedlają się na jego przedmieściach i w okolicach. Duże możliwości zawodowe, szybki dojazd do najważniejszych punktów usługowych w mieście oraz bliskość natury to jedne z licznych atutów, dla których coraz częściej zamieszkują tu młode rodziny.

Biuro architektoniczne OBA Architekci Wrocław właśnie z Kalisza otrzymało zlecenie na projekt nowoczesnego domu jednorodzinnego dla inwestora prywatnego, którym było młode małżeństwo. W zakresie naszych obowiązków było stworzenie koncepcji architektonicznej, projektu budowlanego, projektu wykonawczego oraz uzyskanie pozwolenia na budowę.

Co zaproponowaliśmy naszym klientom na start na nowej drodze życia? Sprawdź teraz ten wyjątkowy indywidualny projekt domu i zobacz, jakie rozwiązania zastosowali architekci naszego biura projektowego.

Co znalazło się w planie domu jednorodzinnego pod Kaliszem?

Projekt domu zakładał stworzenie budynku w zabudowie wolnostojącej o powierzchni zabudowy 180 m2 i łącznej powierzchni użytkowej aż 380 m2. Najważniejszym założeniem tej realizacji była prosta, tradycyjna konstrukcja w nowoczesnym wydaniu. Miało to na celu dopasowanie obiektu do okolicy z jednoczesną poprawą otoczenia. Udało nam się to osiągnąć. W jaki sposób?

Dzięki skośnym dachom, ceglanemu monolitowi na elewacji (który jest materiałem powszechnie stosowanym w tej okolicy) oraz klasycznemu kształtowi budynek zyskał tradycyjny charakter. Aby dodać nieco nowoczesności bryle, zastosowaliśmy okna kolankowe na dachu (które dodatkowo zapewniają odpowiednią ilość światła w pokojach na piętrze w ciągu dnia) oraz zastosowaliśmy wycięcia w elewacji z szarego piaskowca. W ten sposób dom jednorodzinny doskonale wpasował się w otoczenie, wyróżniając się na tle pozostałych zabudowań

Zrealizuj swój wymarzony dom jednorodzinny z OBA Architekci Wrocław

Szukasz biura architektonicznego, który stworzy dla Ciebie projekt domu Twoich marzeń? Zmienimy Twoje życzenie w rzeczywistość! Nawiąż współpracę z OBA Architekci, a już wkrótce wejdziesz do swojego wyczekanego lokum. Przejdź do zakładki KONTAKT i porozmawiajmy!