PROJEKT BUDYNKU BIUROWEGO Z HALĄ MONTAŻOWĄ WE WROCŁAWIU

Inwestor: ControlTec Sp. z o.o.

Projekt: 2018

Zakres opracowania: koncepcja architektoniczna, projekt budowlany, projekt wykonawczy, pozwolenie na budowę, projekt wnętrz

Powierzchnia zabudowy: 2490 m2

Powierzchnia użytkowa: 3950 m2

Funkcja: Budynek biurowy/ Budynek przemysłowy

Lokalizacja: Wrocław

Projekt budynku biurowego z halą montażową we Wrocławiu

Stworzenie doskonałej przestrzeni do pracy to coś, co wymaga umiejętności połączenia funkcjonalności, optymalnego wykorzystania terenu i innowacyjnych rozwiązań budowlanych. Taki właśnie jest projekt budynku przemysłowego dla firmy ControlTec sp. z o.o. we Wrocławiu, która potrzebowała nowoczesnego biura wraz z halą montażową.

ControlTec sp. z o.o. to zakład, który zajmuje się wdrażaniem automatyzacji procesów przemysłowych i wytwórczych. W zakres ich działalności wchodzi m.in. projektowanie wdrażanie, modernizacja, uruchamianie i optymalizacja automatyki procesów przemysłowych i wytwórczych.

Firma ControlTec sp. z o.o. zgłosiła się do nas po projekt budynku biurowego z halą przemysłową przeznaczoną do montażu, by wypracować najlepszą i najbardziej funkcjonalną przestrzeń do działania. Po stronie naszego biura było stworzenie koncepcji architektonicznej, projektu budowlanego, projektu wykonawczego, uzyskanie pozwolenia na budowę oraz projekt wnętrza biura.

Co znajduje się w projekcie budynku przemysłowego z biurem dla firmy ControlTec Sp. z o.o.?

W biurze architektonicznym Owczarek Bywalec Architekci opracowaliśmy projekt biura z parterową halą montażową z pełnym zapleczem socjalnym. Oba budynki zostały połączone ze sobą za pomocą łącznika, w którym znalazł się także hol oraz główna recepcja firmy. To doskonały sposób na wykorzystanie powstałej dodatkowej przestrzeni oraz rozwiązanie sprawnego przejścia między budynkami, szczególnie w chłodne czy zimowe dni.

Projekt budynku biurowego z halą montażową zakładał łączną powierzchnię zabudowy 2490 m², aż 3950 m² zostało wygospodarowane jako powierzchnia użytkowa. Dzięki temu uzyskaliśmy biurowiec, który wypełnia potrzeby działalności firmy ControlTec sp. z o.o.

Na najwyższym piętrze trzykondygnacyjnego budynku biura umieszczono m.in. zarząd, pokoje prezesów, działy: administracyjno-finansowy, marketing oraz księgowość. Znalazły się tam także sala konferencyjna oraz hol reprezentacyjny. Na pozostałych poziomach usytuowano działy projektowe.

Co natomiast znalazło się w projekcie hali montażowej? Tutaj przede wszystkim dla inwestora liczyła się funkcjonalność i optymalizacja przestrzeni pod specyficzny proces produkcyjny. Jednak nie samą produkcją żyje firma, dlatego zaplanowaliśmy tam również pełne zaplecze magazynowe, socjalne oraz administracyjne dla lepszej organizacji pracy.