PROJEKT BIURA WRAZ Z MAGAZYNEM I BUDYNKIEM INWENTARSKIM, FERMO

Inwestor: FERMO

Projekt: 2013

Zakres opracowania: koncepcja, projekt budowlany, projekt wykonawczy, pozwolenie na budowę, nadzory autorskie

Powierzchnia użytkowa: 1100 m2

Funkcja: budynek administracyjno-magazynowy z budynkiem inwentarskim

Lokalizacja: Klon, powiat Ostrzeszów

Projekt biura wraz z magazynem i budynkiem inwentarskim, Fermo

Prezentowany projekt architektoniczny to kolejna udana współpraca z firmą Fermo. Jest to jedno z większych przedsiębiorstw w Polsce zajmujących się przede wszystkim krajową i międzynarodową sprzedażą maszyn oraz artykułów rolniczych.

Tym razem inwestor przyszedł do nas z propozycją stworzenia projektu biura wraz z magazynem i budynkiem inwentarskim pod fermę bażanta łownego. Lokalizacja inwestycji miała mieścić się w Klonie, w powiecie Ostrzeszów. Jako biuro architektoniczne byliśmy odpowiedzialni za stworzenie koncepcji, projektu budowlanego, projektu wykonawczego, uzyskania pozwolenia na budowę oraz nadzór autorski.

Szczegóły projektu biura, magazynu i budynku inwentarskiego

Realizacja została podzielona na dwa etapy.

  • Stworzenie projektu budynku biurowego o łącznej powierzchni użytkowej 350 m2.
  • Stworzenie projektu budynku służącego do odchowu piskląt bażanta z pełną automatyką linii karmienia oraz pojenia inwentarza.

Inwestorowi zależało nie tylko na funkcjonalności projektowanych obiektów, ale również na dopasowaniu ich do otaczającej przestrzeni. W tym celu wykorzystaliśmy cegłę klinkierową oraz blachę trapezową. Użyte materiały nie tylko charakteryzują się dużą wytrzymałością i pięknym wyglądem, ale także nadały całości realizacji swojskiego charakteru z nutką nowoczesności. W połączeniu z prostą formą budynków otrzymaliśmy interesujący efekt zabudowy folwarczno-gospodarczej.