PROJEKT ARCHITEKTONICZNY – AGROTURYSTYKA, KOWALÓWKA

Inwestor: Inwestor prywatny

Projekt: 20160818

Zakres opracowania: koncepcja

Powierzchnia zabudowy: 214 m2

Powierzchnia użytkowa: 256 m2

Funkcja: Budynek mieszkalny, usługowy, agrotyurystyka

Projekt rozbudowy oraz przebudowy istniejącego budynku gospodarczego we wsi Kowalówka. Budynek zlokalizowany w malowniczo położonej dolinie rzeki Prosny.

Projekt polegał na przebudowaniu wewnętrznego układu dawnego obiektu gospodarczego oraz jego nadbudowie, tak aby obiekt spełniał funkcję mieszkalną dla właścicieli oraz agroturystyki. Na parterze mieszkanie właścicieli posiada 3 sypialnie, strefę pokoju dziennego wraz z aneksem kuchennym, a także pomieszczenia pomocnicze i warsztat. Dla gości przewidziana jest spora sala biesiadna dostępna z komunikacji wspólnej. Przeszklenie w sali biesiadnej umożliwia bezpośredni kontakt z zewnętrzem budynku jakim jest kameralny ogród. Na piętrze zaprojektowano cztery komfortowe  sypialnie wraz z przyległymi prywatnymi łazienkami. Do pokoi gościnnych dostać się można komunikacją pionową przez otwartą na dziedziniec wewnętrzny galerię.

Równie ważnym jak przebudowa wnętrza było zaprojektowanie nowych elewacji, które zbliżyły budynek do kontekstu charakterystycznej wiejskiej zabudowy. Istotnym aspektem projektu jest myśliwski charakter obiektu ze względu na hobby właścicieli obiektu, który wyłania się nie tylko w detalu na elewacjach ale także poprzez uwidoczniony kojec z psami myśliwskimi.

error: