PROJEKT GOSPODARSTWA AGROTURYSTYCZNEGO, KOWALÓWKA

Inwestor: Inwestor prywatny

Projekt: 2016

Zakres opracowania: koncepcja

Powierzchnia zabudowy: 214 m2

Powierzchnia użytkowa: 256 m2

Funkcja: Budynek mieszkalny, usługowy, agroturystyka

Projekt gospodarstwa agroturystycznego w Kowalówce

Projekty agroturystyczne to jedne ze zleceń, które łączą w sobie kilka funkcji w jednym budynku. Plan domu pod działalność agroturystyczną musi zawierać zarówno część mieszkalną dla właścicieli, jak i wygodne kwatery dla odwiedzających.

Ponadto w takim projekcie domu warto zadbać o unikatowy wygląd zewnętrzny obiektu, który będzie jednocześnie nawiązywał do otoczenia i wyróżniał się na tle pozostałych budynków. Tak, aby sprawiało wrażenie przytulności i miejsca w którym można odpocząć.

Z takim projektem agroturystycznym mieliśmy do czynienia w Kowalówce. Chcesz wiedzieć, co zaproponowali inwestorowi nasi architekci? Zobacz szczegóły tego zlecenia od biura architektonicznego OBA Architekci Wrocław.

Czego potrzebował inwestor w tym projekcie?

Nasze biuro projektowe było odpowiedzialne za rozbudowę i przebudowę istniejącego już budynku gospodarczego we wsi Kowalówka. Obiekt zlokalizowany był w malowniczo położonej dolinie rzeki Prosny, która stała się inspiracją w tym projekcie architektonicznym.

Projekt agroturystyczny polegał na przebudowaniu wewnętrznego układu dawnego obiektu gospodarczego oraz jego nadbudowie, aby można było w nim jednocześnie mieszkać oraz prowadzić działalność agroturystyczną. Czytaj dalej o tym co zmieniliśmy w tej nieruchomości.

Co znalazło się w projekcie gospodarstwa agroturystycznego?

Na parterze ulokowaliśmy mieszkanie właścicieli, w którym umieściliśmy 3 sypialnie, strefę pokoju dziennego wraz z aneksem kuchennym, a także pomieszczenia pomocnicze i warsztat.

W strefie dla gości, która znalazła się na piętrze, nasi architekci zaprojektowali cztery komfortowe  sypialnie wraz z prywatnymi łazienkami. Do pokoi gościnnych dostać się można komunikacją pionową przez otwartą na dziedziniec wewnętrzną galerię.

Ponadto w projekcie agroturystycznym znalazła się także spora sala biesiadna dostępna z komunikacji wspólnej. Dzięki przeszkleniu w tym pomieszczeniu umożliwiliśmy bezpośredni kontakt z zewnętrzną częścią budynku z pięknym, kameralnym ogrodem. Poprzez taki układ można cieszyć się doskonałym widokiem na naturę nawet w deszczowy dzień.

Poza wnętrzem gospodarstwa studio architektoniczne OBA Architekci Wrocław stworzyło także nowy projekt elewacji. Miało nawiązywać do charakterystycznej wiejskiej zabudowy oraz dodatkowo zawierać elementy myśliwskie, które odzwierciedlały hobby właścicieli budynku.

Projekty budynków agroturystycznych realizowane przez Owczarek Bywalec Architekci Wrocław

Jeśli planujesz otwarcie działalności agroturystycznej i chcesz dostosować swój dom pod ten biznes – zgłoś się do nas. Nasi architekci przygotują odpowiednie propozycje rozbudowy Twojego gospodarstwa, abyś mógł czerpać z niego jak największe zyski. Przejdź do zakładki KONTAKT i umów się na spotkanie.