PROJEKT ARCHITEKTONICZNY OSIEDLA, STRZEGOMIANY

Inwestor: inwestor prywatny

Projekt: 2014

Zakres opracowania: koncepcja

Powierzchnia użytkowa: 15400 m2

Funkcja: osiedle domów czterorodzinnych oraz domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej

Lokalizacja: Sobótka

Projekty domów jednorodzinnych i czterorodzinnych – osiedle Strzegomiany

Czy da się stworzyć budynek wolnostojący w postaci domu, który pomieści aż 4 rodziny w komfortowych warunkach? Dla studia architektonicznego OBA Architekci Wrocław nie ma rzeczy niemożliwych! Zobacz, co zaprezentowali Inwestorowi nasi architekci biura projektowego.

Z takim pomysłem domów przyszedł do nas pewien prywatny Inwestor, który potrzebował tego rodzaju obiektów mieszkalnych na nowo powstającym osiedlu w Strzegomianach pod Wrocławiem. Podczas tej realizacji OBA Architekci Wrocław odpowiadało za stworzenie koncepcji architektonicznej.

Co znalazło się w projekcie osiedla w Strzegomianach?

W ramach osiedla miało powstać aż 46 budynków czterorodzinnych oraz domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej. Stworzyliśmy więc 3 typy projektów, które różnią się między sobą bryłą oraz funkcjonalnością.

Ponadto aby wyróżnić mieszkania między sobą oraz zniwelować monotonię przestrzeni, zaprojektowaliśmy dodatkowo 3 warianty elewacji. Pierwsza z nich składa się z głównie z cegły klinkierowej. Druga z murku oraz elementów drewnianych w kolorze orzecha. Natomiast trzeci wariant zawiera duże i jasne kamienne płyty oraz szarą elewację o strukturze surowego betonu.

Wiele rodzin kupuje dom z myślą o posiadaniu ogródka. Mieszkania zostały zaprojektowane w taki sposób, aby każdy z mieszkańców mógł cieszyć się z własnej zielonej przestrzeni do zagospodarowania. Dodatkowo w centrum osiedla został umieszczony plac zabaw dla mieszkających tam dzieci.

Na osiedlu układ uliczek wewnętrznych został lekko zakrzywiony. Dzięki temu zabiegowi przestrzeń stała się domknięta i bardziej intymna dla mieszkańców, a także przyjemna w odbiorze dla wszystkich przebywających tam osób.

Zaplanuj osiedle mieszkaniowe domów jednorodzinnych z OBA Architekci Wrocław

Tworzymy nie tylko projekty domów ale całościowo planujemy przestrzeń tak, by była ona przyjemna dla oka i funkcjonalna w codziennym życiu jej mieszkańców. Zaufaj naszemu doświadczeniu i skontaktuj się z biurem architektonicznym OBA Architekci Wrocław – przejdź do zakładki KONTAKT.