INDYWIDUALNY PROJEKT DOMU WE WROCŁAWIU – VILLA TWARDOGÓRSKA

Inwestor: inwestor prywatny

Zakres opracowania: projekt koncepcyjny, projekt budowlany, projekt wykonawczy, nadzór autorski

Powierzchnia zabudowy: 147.27 m2

Powierzchnia użytkowa: 245.90 m2

Funkcja: mieszkaniowa

Lokalizacja: Wrocław

Indywidualny projekt domu we Wrocławiu – Villa Twardogórska

“Bliźniak” to nadal bardzo popularna forma zabudowy. Pozwala na korzystne rozmieszczenie budynku na dwóch działkach, dzięki czemu można zaoszczędzić sporo miejsca na swojej działce bez utraty metrażu lokalu. Dobrze zaplanowany budynek w zabudowie bliźniaczej może dać również oszczędności dotyczące np. w ogrzewania domu.

Zobacz, jaki projekt domu zaproponowaliśmy klientowi w ramach realizacji Villa Twardogórska w północnej części Wrocławia.

Szczegóły projektu domu – typ „bliźniak”

Villa Twardogórska zrealizowana została na bardzo atrakcyjny terenie do zamieszkania dla młodych rodzin. Cicha i spokojna okolica jest dobrze skomunikowana z centrum miasta. Ma także bezpośredni dostęp do obwodnicy Wrocławia. Dzięki temu ułatwia dojazd do pracy nawet w godzinach szczytu i pozwala szybko wrócić do domu i korzystać z czasu wolnego w przyjemnym otoczeniu.

W ramach współpracy biuro architektoniczne OBA Architekci Wrocław było odpowiedzialne za stworzenie projektu koncepcyjnego, projektu budowlanego, projektu wykonawczego oraz za nadzór autorski podczas realizacji inwestycji. Ostatecznie powstał projekt domu w zabudowie bliźniaczej o łącznej powierzchni zabudowy 147.27 m2 oraz użytkowej 245.90 m2 (122,95 m2 powierzchni użytkowej na jeden lokal mieszkalny), w którym spokojnie mogły  zamieszkać dwie rodziny z dziećmi.

Czym wyróżnia się ten projekt domu od strony zewnętrznej? Jest to prosta bryła z podcieniem nad wejściem oraz garażem. Elewacja wykonana została z białego tynku, któremu nadano różną strukturę oraz odcięcia w miejscach podkreślających prosty, liniowy podział bryły. Duże okna zapewniają doskonałe doświetlenie pomieszczeń oraz charakterystyczne zakończenie attyki antracytową obróbką blacharską dodaje nowoczesnego charakteru dla całej bryły.

Jak prezentuje się środek projektu willi? Na parterze umieściliśmy wiatrołap z wejściem do garażu. Ponadto zaplanowaliśmy dużą otwartą kuchnie z salonem z widokiem na ogród, a także łazienkę z kabiną prysznicową. Piętro składa się z dużej łazienki z wanną i miejscem na pralkę oraz cztery sypialnie.

Taki układ pozwala na podział strefy dziennej i nocnej, dzięki czemu każdy z domowników może swobodnie korzystać z zaplanowanej przestrzeni.

Porozmawiajmy o projekcie domu dla Ciebie

OBA Architekci to biuro architektoniczne we Wrocławiu, które specjalizuje się w indywidualnych projektach domów dla klientów prywatnych. Stworzymy dla Ciebie wygodne i nowoczesne wnętrza, dzięki którym nie będziesz chciał wychodzić z własnego domu. Umów się na rozmowę i opowiedz nam o swoich planach – przejdź do zakładki KONTAKT.