PROJEKT HALI PRODUKCYJNEJ, WYKROTY

Inwestor: NOVOFERM DOOR Sp. z o.o.

Projekt: 2016

Zakres opracowania: projekt budowlany, projekt wykonawczy, pozwolenie na budowę, nadzory autorskie

Powierzchnia zabudowy: 7986 m2

Powierzchnia użytkowa: 7127 m2

Funkcja: Hala produkcyjna z zapleczem socjalnym

Lokalizacja: Wykroty (gm. Nowogrodziec)

Realizacja: 2017

Projekt hali produkcyjnej, Wykroty

Gdy produkcja się rozwija, a w obecnej hali brakuje już miejsca na nowe stanowiska, nie pozostaje nic innego, jak rozbudowa obiektu. Z takim zleceniem zgłosiła się do nas spółka Novoferm, która potrzebowała dodatkowej hali produkcyjnej. W przypadku tej inwestycji byliśmy odpowiedzialni za stworzenie projektu budowlanego, projektu wykonawczego, uzyskanie pozwolenia na budowę oraz nadzór autorski.

Hala produkcyjna – projekt dla branży stolarki otworowej

Novoferm Door sp. z o.o. to dostawca systemów drzwi, bram garażowych i przemysłowych oraz drzwi garażowych. Tworzą rozwiązania zarówno dla klientów prywatnych, jak i komercyjnych czy przemysłowych.

Firma potrzebowała projektu hali produkcyjnej, która będzie nawiązywała do istniejącej już siedziby w Wykrotach. Obecny obiekt położony jest w specjalnie wyznaczonej strefie ekonomicznej miasta. Nie było zatem problemu z zagospodarowaniem terenu i dopasowaniem budynku do otaczającego krajobrazu i sąsiadującej zabudowy.

Co znalazło się w gotowym projekcie hali produkcyjnej?

Projekt hali produkcyjnej dla Novoferm Door zakładał rozbudowę zakładu produkcyjnego o bliźniaczy obiekt, który zawierał część socjalną oraz stalową wiatę w formie zadaszonego łącznika do rozładunku i składowania. Ponadto zadbano o przerobienie placów manewrowych wraz z odpowiednią infrastrukturą drogową.

W ten sposób powstała hala szkieletowa o prostej formie, wykończona płytą warstwową, dzięki czemu konstrukcja budynku jest stabilna, ergonomiczna i jednocześnie oszczędna. Ponieważ inwestycja została wykonana na planie w kształcie regularnego prostokąta, w łatwy sposób można zaplanować organizację pracy całej linii produkcyjnej.