PROJEKT HALI MAGAZYNOWEJ Z CZĘŚCIĄ ADMINISTRACYJNO-BIUROWĄ, KALISZ

Inwestor: inwestor prywatny

Projekt: 2016

Zakres opracowania: projekt budowlany, pozwolenie na budowę

Powierzchnia zabudowy: 2632 m2

Powierzchnia użytkowa: 1607 m2

Funkcja: hala logistyczno-biurowa

Lokalizacja: Kalisz

Projekt hali magazynowej z częścią administracyjno-biurową, Kalisz

Fermo to firma zajmująca się krajową i międzynarodową sprzedażą maszyn oraz artykułów rolniczych. W związku z rozwojem działalności oraz istotnymi zmianami w dziale administracji potrzebowali nowego budynku, który pozwalał na sprawną produkcję oraz zapewnił odpowiednią przestrzeń biurową. Zgłosili się więc do nas ze zleceniem projektu hali magazynowej z biurem.

Zobacz, jakie rozwiązania zaproponowaliśmy dla tego biznesu.

Zapotrzebowanie inwestora dotyczące hali magazynowej z biurem

Fermo potrzebowało nowego miejsca, do którego mogło przenieść siedzibę główną firmy. W projekcie budowlanym dla tego inwestora znalazły się zatem: funkcjonalna hala magazynowa, obiekt biurowy dla nowych działów administracyjnych i działu obsługi klienta oraz sala wystawowa na parterze.

Głównym celem w projekcie hali magazynowej z biurem było rozdzielenie przestrzeni produkcyjnej od biurowej w taki sposób, by nie kolidowały ze sobą i jednocześnie zapewniły im bezpośredni kontakt w celu utrzymania sprawnego procesu produkcyjnego.

Co znalazło się w projekcie hali magazynowej dla Fermo?

Do projektu wykorzystano połączenie płyt warstwowych z cegłą klinkierową, które zostały użyte w pierwszej hali magazynowej tej firmy. W przypadku nowej realizacji cegła klinkierowa pełniła funkcję optycznego wypełnienia między przeszkleniami. Dało to efekt nowoczesności budynku i nawiązywało do rozwoju firmy Fermo. Szare płyty elewacyjne w części magazynowej miały za zadanie oddzielić rodzaj przestrzeni przemysłowej od biurowej.

Dla wygody załadunku i transportu, projekt hali magazynowej z biurem  zawierał także plac manewrowy oraz odpowiednio rozplanowane rampy rozładunkowe dla pojazdów dostawczych.

Architekci z Wrocławia – projekty w całym kraju

Owczarek Bywalec Architekci, czyli OBA Architekci, to biuro projektowe, które stworzy projekty dopasowane do rodzaju działalności Twojego biznesu. Projektujemy przestrzenie przemysłowe, w tym hale magazynowe, hale montażowe czy hale produkcyjne.