PROJEKT BUDYNKU POD USŁUGI, KARPACZ

Inwestor: inwestor prywatny

Projekt: 2011

Zakres opracowania: koncepcja, projekt budowlany

Powierzchnia zabudowy: 230 m2

Powierzchnia użytkowa: 470 m2

Funkcja: budynek usługowy

Lokalizacja: Karpacz

Projekt budynku pod usługi w Karpaczu

Tym razem biuro architektoniczne OBA Architekci Wrocław miało do opracowania ciekawy budynek usługowy ulokowany w Karpaczu. Miejscowość atrakcyjna turystycznie, położona wśród pięknych gór Sudetów Zachodnich była inspiracją do stworzenia całej koncepcji oraz projektu budowlanego pod nowego najemcę.

Jaki projekt budynku przedstawili inwestorowi nasi architekci?

Obiekt znajduje się w centrum Karpacza, jest więc bardzo atrakcyjnym miejscem do otwarcia restauracji czy hotelu. Naszym zadaniem jako studia architektonicznego było zaadaptowanie wnętrza tak, by z łatwością można było przekształcić go pod nową działalność, która w momencie prowadzenia tej inwestycji jeszcze nie była znana.

Dodatkowo biuro projektowe OBA Architekci Wrocław opracowało koncepcję nowej elewacji, która doskonale wpisała się w karkonoskie otoczenie.

Dolna część budynku składa się z surowych kamieni, natomiast na górę obiektu zastosowaliśmy drewniane deski w kolorze dębu w pionowym układzie, które wizualnie zwiększyły wysokość budynku. Dzięki takiemu zabiegowi nawiązaliśmy do górskiego charakteru miejsca, nadając mu nowoczesny charakter.

W tym projekcie budynku dach składa się z blachy imitującej dachówkę. Podobny zabieg zastosowaliśmy na kominy i wywietrzniki, dzięki czemu wzmocniliśmy ich konstrukcję i dodatkowo ochroniliśmy przed górskimi warunkami atmosferycznymi

Remont budynku pod nową działalność? Zleć to OBA Architekci Wrocław

Jeśli szukasz firmy architektonicznej, która pomoże Ci dostosować obecny obiekt pod Twój biznes – zgłoś się do nas. Chętnie stworzymy i zrealizujemy dla Ciebie projekt budynku, w którym zdobędziesz swoje biznesowe cele. Umów się teraz na rozmowę z nami – przejdź do zakładki KONTAKT.