ARANŻACJA POMIESZCZENIA SOCJALNEGO W BIUROWCU, WROCŁAW

Inwestor: Promenady Epsilon Sp. z o. o.

Projekt: 2022

Zakres opracowania: koncepcja architektoniczna, projekt wykonawczy

Powierzchnia użytkowa: 18.5 m2

Funkcja: Pomieszczenie socjalne

Lokalizacja: Wrocław, ul. Słonimskiego

Realizacja: 2023

Projekt wnętrza

Przedstawiamy projekt wnętrza przestrzeni wspólnej pracowników w jednym z wrocławskich biurowców – pomieszczenie socjalne z aneksem kuchennym. Naszym zadaniem była odmiana wyglądu i charakteru wnętrza pomieszczenia przy najkorzystniejszym układzie funkcjonalnym. Zaproponowano nową zabudowę meblową z aneksem kuchennym w miejscu istniejącego blatu kuchennego. W pozostałej przestrzeni pomieszczenia zaprojektowano najbardziej optymalny do użytkowania układ stolików. Zaproponowano 2 kwadratowe stoliki dla czterech osób w domyślnym ustawieniu diagonalnym z możliwością zmiany ich położenia w zależności od potrzeb. Naprzeciw wejścia zaprojektowano stolik barowy z hokerami.

Pomysłem na aranżację tego niewielkiego pomieszczenia było zastosowanie kolorowych elementów, by rozbudzić i dodać energii przestrzeni biurowej. Zastosowano intensywny niebieski kolor we wnęce zabudowy kuchennej, przy pozostawieniu frontów w różnych odcieniach naturalnego drewna. Dopełnieniem niebieskiego koloru zostały ciepłe odcienie, wpadające w słoneczny żółty i przyjazny łososiowy. Kolorowe detale pojawią się na różnych elementach wyposażenia – ażurowych, lekkich krzesłach, przyciągającego wzrok neonu nad stołem barowym na tle drobnych jasnych płytek i plakatach z minimalistycznymi grafikami.

Zaprojektowano kompozycję sufitową z zastosowaniem podłużnych zwisających paneli listewek, przypominających wyglądem drewno. Pomiędzy belkami sufitowymi przedzierają się wiszące rośliny. Wprowadzenie zieleni i drewnianych elementów do wnętrza nadaje mu przyjazny klimat. Wybrano ciekawe dekoracyjne oprawy oświetleniowe o dynamicznej formie. Przestrzeń przeznaczoną na lokalizację stolików wyznaczono za pomocą mozaiki na posadzce. Stoliki oraz pozostałą część posadzki i fragmenty ścian zaproponowano w neutralnym kolorze złamanej bieli .

Pomieszczenie dzięki zastosowaniu różnych elementów wyposażenia o charakterystycznej barwie lub formie zyskuje indywidualny charakter oraz dynamiczność. Pomimo różnorodności elementów aranżacja jest spójna i przyjemna do przebywania.

Zrealizuj swoją inwestycję z OBA Architekci Wrocław

Zaufaj naszemu wieloletniemu doświadczeniu i zleć naszemu studio architektonicznemu realizację indywidualnego projektu. Przejdź do zakładki KONTAKT i umów się na rozmowę!