ARANŻACJA BIURA DLA FIRMY Z BRANŻY IT, WROCŁAW

Inwestor: Promenady Zita sp. z o.o.

Projekt: 2011

Zakres opracowania: projekt budowlany, projekt wykonawczy, projekt wnętrz, nadzory autorskie

Powierzchnia użytkowa: 790 m2

Funkcja: Powierzchnie biurowe dla firmy z branży IT

Lokalizacja: Wrocław, ul. Słonimskiego / ul. Miłosza

Aranżacja biura dla firmy z branży IT, Wrocław

To kolejna udana współpraca biura projektowego OBA Architekci Wrocław z firmą Promenady Zita Sp. z o.o. Tym razem inwestor przyszedł do nas ze zleceniem wykonania projektu budowlanego, projektu wykonawczego oraz projektu wnętrz biura dla firmy związanej z branżą IT wraz ze zleceniem nadzoru autorskiego nad realizacją inwestycji.

Potrzeba nowego projektu biura wynikła z pandemii COVID-19. Aby zapewnić bezpieczeństwo swoich pracowników oraz zachować odległości pomiędzy poszczególnymi stanowiskami, firma IT zleciła reorganizację obecnej przestrzeni. Co więcej, w celu ostudzenia emocji związanych z sytuacją pandemiczną oraz chęcią zapewnienia lepszego komfortu dla swoich pracowników, inwestor zadbał o nowoczesne i designerskie pomieszczenia takie jak np. chillout room czy przestronne sale konferencyjne.

Co znalazło się w nowej aranżacji projektu biura?

Do zaprojektowania mieliśmy aż 790 m2 powierzchni użytkowej. Branża IT to bardzo specyficzny i wymagający klient, dlatego projekt biura musiał nie tylko sprzyjać twórczej pracy, ale jednocześnie tworzyć przyjazną przestrzeń, do której będzie chciało się wracać. W tym projekcie biurowym wzięliśmy pod uwagę nie tylko funkcjonalność przestrzeni biurowej, ale przede wszystkim komfort pracowników.

Projekt biura zawierał takie elementy jak: recepcja, pomieszczenia typu hot desks, sale konferencyjne, miejsca spotkań, miejsca do pracy w skupieniu oraz przestrzeń socjalną wraz z aneksem kuchennym i strefą jadalną.

W aranżacji biura postawiliśmy na połączenie różnorodnych form geometrycznych, dzięki czemu przestrzenie nabrały nowoczesnego charakteru. Aby nieco ocieplić klimat pomieszczeń, użyliśmy także mebli drewnianych, welurowych obić oraz żywej roślinności. Bardzo ciekawy i naturalny efekt dało również zastosowanie chrobotka umieszczonego w niektórych elementach ściennych. Dzięki temu biuro zyskało przytulną atmosferę, do której chce się wracać.

Nowoczesne przestrzenie biurowe dla Twojej firmy. Postaw na współpracę z OBA Architekci Wrocław

Wiemy, jak właściwie zaprojektowane pomieszczenie biurowe może pozytywnie wpłynąć na koncentrację i wydajność pracy. Zadbaj o swoich pracowników i pozwól nam zaprojektować dostosowaną przestrzeń biurową do Twojej firmy. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z naszym biurem architektonicznym, przejdź do zakładki KONTAKT i umów się na wstępne spotkanie.