OSIEDLE WITOSZÓW

+
Inwestor: Inwestor Prywatny
Projekt: Projekt koncepcyjny osiedla domów jednorodzinnych w Witoszowie Dolnym
Zakres opracowania: Projekt koncepcyjny
Powierzchnia zabudowy: 2265 m²
Powierzchnia użytkowa: 3254 m²
Funkcja: Mieszkaniowa
Lokalizacja: Witoszów

Witoszów Dolny to malownicza miejscowość pod Świdnicą. Właśnie tutaj w ramach założenia zaprojektowaliśmy 2 typy budynków dwulokalowych. Teren z jakim musieliśmy się zmierzyć to 10% spadku na długości całej działki. Różnica pomiędzy wjazdem na działkę a jej końcem wynosiła 10 metrów stanowiącej nie lada wyzwanie dla projektantów. Specjalne wymagania jakie narzucała działka wymuszały ciągłą koordynację międzybranżową (w szczególności architektoniczną, konstrukcyjną, sanitarną oraz drogową)

Układ uliczki wewnętrznej tworzącej okrąg umożliwia szybki i sprawny dostęp wokół osiedla. Komunikacja została poprowadzona w taki sposób aby mieszkańcy mogli cieszyć się jak największymi terenami własnych przestrzeni zielonych, a komunikacja zajmowała absolutne minimum potrzebne do sprawnego poruszania się po osiedlu.

Mieszkania w budynkach projektowane są w taki sposób, aby każdy lokal posiadał dostęp z parteru do prywatnego ogródka, a na piętrze znajdowały się pokoje sypialniane.

Rejon w którym znajduje się osiedle jest miejscem gdzie możemy znaleźć cieszę i spokój a dystans od miasta Świdnica to zaledwie 3 km. Budynki znajdują się w otoczeniu małych pagórków oraz bujnej zieleni sprzyjającej relaksowaniu się po całym dniu.

OSIEDLE WITOSZÓW
OSIEDLE WITOSZÓW
OSIEDLE WITOSZÓW
OSIEDLE WITOSZÓW
OSIEDLE WITOSZÓW
OSIEDLE WITOSZÓW
OSIEDLE WITOSZÓW
Do góry