PROJEKT KONCEPCYJNY OSIEDLA, WITOSZÓW

Inwestor: inwestor prywatny

Zakres opracowania: projekt koncepcyjny osiedla domów jednorodzinnych w Witoszowie Dolnym

Powierzchnia zabudowy: 2265 m2

Powierzchnia użytkowa: 3252 m2

Funkcja: mieszkaniowa

Lokalizacja: Witoszów

Witoszów Dolny to malownicza miejscowość pod Świdnicą. Właśnie tutaj w ramach założenia zaprojektowaliśmy 2 typy budynków dwulokalowych. Teren z jakim musieliśmy się zmierzyć to 10% spadku na długości całej działki. Różnica pomiędzy wjazdem na działkę a jej końcem, wynosząca 10 metrów, stanowiła nie lada wyzwanie dla projektantów. Specjalne wymagania, jakie narzucała działka, wymuszały ciągłą koordynację międzybranżową (w szczególności architektoniczną, konstrukcyjną, sanitarną oraz drogową).

Układ uliczki wewnętrznej tworzącej okrąg umożliwia szybki i sprawny dostęp wokół osiedla. Komunikacja została poprowadzona w taki sposób, aby mieszkańcy mogli cieszyć się jak największymi terenami własnych przestrzeni zielonych, a komunikacja zajmowała absolutne minimum potrzebne do sprawnego poruszania się po osiedlu.

Mieszkania w budynkach projektowane są w taki sposób, aby każdy lokal posiadał dostęp z parteru do prywatnego ogródka, a na piętrze znajdowały się pokoje sypialniane.

Rejon, w którym znajduje się osiedle, jest miejscem, gdzie możemy znaleźć cieszę i spokój, a dystans od miasta Świdnica to zaledwie 3 km. Budynki znajdują się w otoczeniu małych pagórków oraz bujnej zieleni sprzyjającej relaksowaniu się po całym dniu.

error: