Proces projektowy - zakres usług OBA Architekci

Poniżej przedstawiamy  wszystkie niezbędne informacje dotyczące całego procesu projektowego, który towarzyszy nam każdego dnia. Jeżeli jesteś zainteresowany chciałbyś poszerzyć swoją wiedzę na temat procesu projektowego zachęcamy do zapoznania się z poniższymi artykułami:

Projekt budowlany

80% czasu pracy biura architektonicznego to prace związana z opracowaniem projektu budowlanego. Projekt ten jest niezbędny do uzyskania decyzji pozwolenia na budowę. Projekt budowlany składa się wielu mniejszych składowych. Warunki zabudowy, warunki przyłączenia, decyzje wodnoprawne, uzgodnienia z konserwatorem, mapy do celów projektowych a mapy ewidencyjne – to wszystko wyjaśniamy w dalszej części artykułu.

Projekt wykonawczy

Projekt wykonawczy – to projekt w którym rozwiązujemy i koordynujemy wszystkie niezbędne aspekty związane z realizacją projektu. To w nim dobierane są finalne urządzenia i materiały. Koordynowane są poszczególne branże aby w finalnym projekcie nie występowały kolizje czy błędy. Nasze biuro OBA Architekci podczas 12 lat działalności na rynku architektoniczno-budowlanym zdobyło niezbędne doświadczenia w wykonywaniu projektów wykonawczych.

Projekt koncepcyjny

Projekt koncepcyjny stanowi jeden z pierwszych etapów procesu projektowego w biurze OBA Architekci. Jest to faza wstępna w której wspólnie z Inwestorem działamy nad finalną koncepcją projektu. Uwzględniamy na tym etapie układ funkcjonalny, formę, proporcje oraz podstawowe materiały, które zostaną finalnie użyte podczas realizacji projektu. To działania na tym etapie decydują jak finalnie będzie wyglądała realizacja.

W celu obejrzenia naszych projektów zachęcamy do odwiedzenia zakładki: PROJEKTY WSZYSTKIE. Zapraszamy także do kontaktu w celu prezentacji naszego biura architektonicznego oraz rozmowy na temat przyszłej inwestycji. Przejdź do zakładki KONTAKT i umów się na spotkanie.